Motywacja

Kilka tajemnic skutecznej motywacji


Są na świecie osoby które idą przez życie jak burza konsekwentnie realizując swoje cele. Nawet mimo niepowodzeń patrzą w przyszłość z radością obserwując róg obfitości jaki życie dla nich niesie, biorąc pełna odpowiedzialność za swój los i swoje życie.

A czy Ty jesteś dostatecznie silny i odważny? Czy może czasami rezygnujesz zgadzając się biernie na bieg wydarzeń?

– Skoro jesteś taki mądry dlaczego nie jesteś bogaty?
Zaan roześmiał się chrapliwie
– Ponieważ mądrość to odwrotność działania. Jeśli chciałem coś zrobić, a przychodziły mi do głowy takie myśli, to zawsze tylko wyobrażałem sobie przeszkody piętrzące się przede mną. Jeśli chciałem coś zrobić, to widziałem tylko, co może się ze mną stać, jeśli się nie uda. („Achaja” A.Ziemiański)
No właśnie. Jak często rezygnujesz z czegoś tylko dlatego, że wydaje się daleko? Albo może jeszcze gorzej, bo rezygnujesz gdy już jesteś w połowie, bo brakuje Ci sił, bo przeszkody, bo nagle jest tak, a miało być inaczej..


Zdradzę Ci więc pewne tajemnice. To czy w nie uwierzysz i skorzystać, czy może stać Cię na to aby w ogóle nie brać ich pod uwagę –zależy tylko do Ciebie.


Tajemnica pierwsza:
Nie rezygnuj nigdy z celu dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. Masz jakieś marzenie lub coś, o czym myślisz od dawna, ale jeszcze się nie zdecydowałeś/aś? Może zapisanie się na język? A może wycieczka do Meksyku? A może aerobik czy siłownia? Pomyśl teraz o momencie, kiedy pierwszy raz przyszło Ci to do głowy? Gdzie byś był/a teraz, gdybyś wtedy zdecydował/a się to zrobić??
Działaj –bez tego nie da się nic osiągnąć. Im dłużej będziesz się zastanawiać, tym więcej stracisz. Jak mówi stare przysłowie ‘kto zaczął ten połowy dokonał’. Twój los kształtuje się w momentach w których podejmujesz decyzje. Po co więc zwlekać, jeśli możesz coś zrobić -zrób to dzisiaj!


Tajemnica druga:
Znajdź dobry powód dla tego, czego pragniesz.Będzie on motorem który napędzi Cię w chwilach zwątpienia. Dobry powód to taki, który będzie silniejszy niż wszystko to co może pojawić się na Twojej drodze. To wewnętrzna spójność i mocne przekonanie co do słuszności decyzji, którą chcesz podjąć. Niech to będzie coś takiego, co jest niepodważalne, prawdziwe i korzystne dla Ciebie na 100%.


Tajemnica trzecia:
Pozbądź się ograniczających przekonań.Cokolwiek planujesz i jakiekolwiek znajdujesz wymówki („nie potrafię”, „nie mam doświadczenia”, „inni robią to lepiej”, „za duża konkurencja”, a może „nigdy mi się to nie uda”) uświadom sobie, że to jedynie myśli w Twojej głowie. Zechciej się ich pozbyć, ponieważ są zupełnie niepotrzebne -ograniczają jedynie Twój wolny potencjał i Twoje możliwości. Pomyśl teraz o tych ludziach, którzy mają to czego sam pragniesz. Czy potrafili to od zawsze? Czy każdy z nich od urodzenia był specjalistą czy milionerem? Czy nie mieli swojego początku? Jak myślisz, dokąd by zaszli, gdyby mieli podobnie ograniczające myśli w swojej głowie??
Pamiętaj, że jeśli czegoś nie umiesz, to dlatego że tego nie robisz. Zrób krok –pierwszy, zobaczysz co dalej się stanie. Tchnij energię w swój pomysł! Zmiana jest procesem, jednak podjęcie decyzji o niej odbywa się w ciągu jednej sekundy. Jeśli ja już podejmiesz rozpocznie się proces.. ku wolności, ku zmianie przekonań, ku temu co chcesz osiągnąć. Jeśli uświadomisz sobie, że jedyne co Cie ogranicza, to Twoje przekonanie, jesteś w stanie się go pozbyć. To Ty decydujesz w jakim świecie chcesz żyć. Jeżeli wierzysz, że coś możesz zrobić – masz rację i kiedy jesteś przekonany/a, że nie możesz – też masz rację. W pierwszym przypadku podświadomie zbierasz siły, koncentrujesz się na pozytywnym rezultacie. W drugim przypadku jest przeciwnie, Twoja uwaga dostrzega tylko niemoc i przeszkody nie do pokonania.


Tajemnica czwarta:
Jakość Twojego życia zależy od kolorów Twojej wyobraźni.Możesz używać ciągle odcieni szarości, ale możesz też w każdym momencie nadać mu tyle kolorów ile zapragniesz. To Ty jesteś malarzem. Pamiętaj że twoje życie jest zewnętrzną projekcją Twoich wewnętrznych obrazów.. także jeśli będziesz wewnętrznie przekonany/a, że czegoś nie umiesz, na coś Cię nie stać, albo nie masz jeszcze jakiejś możliwości – to tak dokładnie będzie, aż sam/a zadecydujesz, że jest inaczej. Nastaw się pozytywnie jeśli coś postanowisz, a problemy zacznij traktować jak NOWE WYZWANIE. Zamień strach na ciekawość –„jak to będzie tym razem?”. Porażki -to świetna informacja, że masz coś zrobić inaczej. Traktuj je jak wyjątkowe momenty, kiedy możesz nauczyć się czegoś nowego. Zauważ, że uczymy się poza strefą tego co już wiemy. Nie obawiaj się wciąż sięgać po więcej i więcej. Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych nowych pomysłów. Ucz się na własnych błędach i korzystaj z tych informacji. Są one drogocennymi drogowskazami na ścieżce Twojego osobistego sukcesu.


Tajemnica piąta:
Pytaj’ JAK?’ a nie ‘dlaczego?’. To pozwoli Ci skupić się na rozwiązaniach. Czasami nie warto wracać do martwej przeszłości. Skup swoją uwagę na tym co może być, bo to zależy od Ciebie, a nie na tym co było. Pamiętaj, że życie nie kładzie przed Tobą rzeczy, z którymi byś sobie nie poradził/a 😉


Tajemnica szósta:
Obserwuj otoczenie. Zacznij zauważać swoje przeżycia, nastroje, odruchy, zachowania. Zmień to, z czego jesteś niezadowolony/a, rozwijaj, co jest korzystne dla Ciebie. Obserwuj się, a zauważysz swoje błędy. Wtedy zrób to od nowa – lepiej, inaczej, korzystaj z wzorców jeśli takie masz. Jeśli nie masz – obserwuj ludzi, którzy żyją teraz życiem jakiego właśnie pragniesz, INSPIRUJ SIĘ ich dokonaniami.
Broń się przed negatywnym wpływem ludzi marudnych i widzących wszystko w ciemnych barwach. Ograniczaj swojego kontakty z ludźmi negatywnie nastawionymi do świata, z permanentnymi pesymistami. To oni wstrzymują cię przed śmiałym działaniem, to oni cię zniechęcają i wysysają z ciebie energię i entuzjazm. Czy chcesz, czy nie z czasem przejmiesz ich tok rozumowania. Zadawaj się za to z ludźmi, którzy wpływają na Ciebie inspirująco. Otaczaj się osobami, które już osiągnęły sukces i są zadowolone z tego, co robią. Rozmawiaj z nimi i pytaj, w jaki sposób to zrobili.


Tajemnica ostatnia:
Jest tylko jeden sposób żeby zacząć: ZACZĄĆ. Tak naprawdę gwarancją każdego sukcesu jest przede wszystkim DZIAŁANIE. Zastanów się, czy za 5, 10, 20 lat będziesz bardziej żalował/a tego, że coś zrobiłeś/aś, czy tego że nie?
Nie mów do siebie „spróbuje”, bo to z góry ukierunkowuje Cię na ewentualną porażkę. Po prostu ZRÓB TO czego chcesz.

Weź kartkę, zapisz co potrafisz, jakie zasoby masz, a jakich Ci brakuje i co możesz zrobić aby dojść do punktu o którym marzysz. Jeśli jest to coś dużego -podziel to na małe kroczki i zacznij je realizować.

Przypomnij sobie dobrą decyzję, którą podjąłeś/aś w przeszłości i wciąż ma znaczący wpływ na Twoje życie.
Jak tego dokonałeś/aś? Jakim sposobem stała się możliwa?
I co byłoby gdybyś wtedy nie podjął/eła tej decyzji??

Zrób mały krok w stronę lepszego życia. Jak mówi przysłowie „wędrówka tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”. Uwierz w siebie!

Pomyśl teraz o tym w jaki sposób siedzisz. Wyprostuj się i uśmiechnij do siebie. Masz w końcu tyle pięknych rzeczy do zrobienia, a wszystko ma swój początek w tej sekundzie. Dokładnie w której? Wtedy gdy TY o tym zadecydujesz? Chcesz od poniedziałku, od pierwszego albo od przyszłego tygodnia? Ok! Ale.. może to być od teraz! 🙂 Po co czekać, ograniczać się i stwarzać pozorne uwarunkowania. Na co czekasz? NIKT tego nie zrobi za Ciebie!! Pomyśl o tym, że to Ty musisz sięgnąć! Kiedy…? Dlaczego wtedy, a nie teraz? Dlatego bierz się do pracy, pracy nad tym jak chcesz żeby Twoje życie wyglądało.. co możesz zrobić w tej chwili??

I jeszcze na zakończenie:

„Chodźcie na krawędź.
Nie, spadniemy.

Chodźcie na krawędź.
Nie, spadniemy.

Podeszli do krawędzi.
On ich pchnął, a oni poszybowali.”

Ty też masz swoje skrzydła, naucz się latać!

Poza tym.. co masz do stracenia? I tak umrzesz! 

Pozdrawiam
Michal Jacek Kosla


Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że dostarczył Ci cennych wskazówek i inspiracji. Bardzo cenię sobie Twoją opinię, dlatego serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza poniżej. Podziel się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy sugestiami na temat omawianych tematów. Twoje spostrzeżenia są dla mnie niezwykle cenne i pomagają kształtować przyszłą zawartość bloga. Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy i mógłby pomóc innym, proszę o jego udostępnienie w sieci. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Raz jeszcze dziękuję za Twój czas i zaangażowanie.

Do aromaterapii wykorzystuje olejki eteryczne firmy “Bewit” , poniżej link do sklepu

Jeśli chcesz założyć bezpłatne konto w sklepie, aby mieć rabaty, dostęp do nowości i specjalnych promocji, skorzystaj z mojego linku referencyjnego

Klienci sklepu “Bewit”, którzy założyli konto z mojego linku referencyjnego, mogą liczyć na moją pomoc z zakresu aromaterapii ogólnej, czy aromaterapii klinicznej, oczywiście bezpłatnie. 

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną na WhatsApp: +48 510905719

Zapraszam do lektury moich książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *