O mnie

Witaj na mojej stronie …

Nazywam się Michał Jacek Kośla, jestem twórca tej strony, a inspiracją do tego była moja pasja do olejków eterycznych i ich “magicznych”, czyli leczniczych właściwości.

Z wykształcenia jestem technologiem żywienia, dietetykiem, co uważam jest dobrą podwaliną, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności dotyczące naturalnych metod zapobiegania chorobom, a jak jest taka potrzeba to ich neutralizacji.

Z życia prywatnego, szczęśliwy mąż od ponad 20 i ho ho lat, ojciec trójki dzieci, dwie córki i syn, niestety latorośl już pełnoletnia, co świadczy o moim wieku, z przodu minęła 50 -tka, ale jak niektórzy twierdzą, to dopiero początek fantastycznego życia.

Swoją przygodę z medycyną naturalną rozpocząłem bardzo wcześnie, we wczesnych latach szkolnych ( podstawówka ) zagłębiałem się w lekturę o ziołach i tworzyłem swoje pierwsze mieszanki, być może to zainteresowanie wynikało z tego że moja rodzina pochodziła z rejonów wiejskich i tzw. medycyna ludowa zawsze była obecna w naszym domu.

Zawsze mieszkałem w bliskości lasu, ten kontakt z naturą i obserwacja mieszkańców kniej, pozwolił mi nauczyć się szacunku do otaczającej nas przyrody, a także poznać jej niezwykłe możliwości. 

Aromaterapią zainteresowałem się przez przypadek, dołączając do jednej z firm networkowych, w bardzo krótkim czasie temat tak mnie zainteresował, że cele finansowe przeniosłem na dalszy plan, a zagłębiłem się w poznawanie, badanie właściwości olejków eterycznych.

Choć od tego czasu minęło już wiele lat, to zauroczenie aromaterapią nadal trwa, a wręcz można powiedzieć nasiliło się i stało się moją pasją.

Poznawanie właściwości olejków eterycznych rozpocząłem tradycyjnie od naszej rodzimej literatury, ale to okazało się za mało, więc kolejnym etapem było sięgnięcie po specjalistyczne kursy i szkolenia, między innymi ukończyłem takie jak Aromaterapia kliniczna, Terapia chorób pasożytniczych, Terapia zaburzeń psychicznych, depresje, lęki, aromaterapia ciała i urody, zagadnienia dermatologiczne, itd … 

Swoją wiedzę czerpałem od najlepszych na świecie czyli z Instytutu Tisserand, czy The School of Aroma Studies w USA, nie zapominam również o naszym krajowym polskim podwórku i fantastycznym dr. Henryku Różańskim, z jego wiedzy i doświadczenia korzystam praktycznie codziennie.

Przez lata zebrałem pokaźny bagaż wiedzy i doświadczenia i teraz chcę podzielić się z Tobą tą wiedzą.

Jestem członkiem Polskiej Akademii Zdrowia i certyfikowanym aromaterapeutą, oraz słuchaczem na kierunku Dyplomowany naturoterapeuta – naturopata, oraz zielarz – fitoterapeuta, ale nie tytuły i osiągnięcia są ważne, najważniejszy jest sposób i moc tego co chcę Tobie przekazać.

W czym mogę Ci pomóc?

Po pierwsze, służę swoją wiedzą i radą dotyczącą praktycznego zastosowania aromaterapii. Uważam że olejki eteryczne to jedna z najpotężniejszych broni jakimi obdarowała nas natura. 

Więc warto, a nieraz nawet trzeba sięgać po to oręże i nie bać się różnych bakterii, wirusów, patogenów … zdrowie jest najważniejsze!

Oprócz konsultacji z zakresu aromaterapii prowadzę różne szkolenia i warsztaty gdzie możesz zdobyć wiedzę ogólną, lub specjalistyczną z tej dziedziny.

Aromaterapia może być odpowiedzią na wiele potrzeb, dowiesz się między innymi jak wykorzystać olejki w przypadku:

 • chorób układu krążenia, 
 • chorób układu nerwowego, 
 • chorób układu moczowego, 
 • chorób układu trawiennego
 • chorób pasożytniczych,
 • choroby skóry,  
 • chorób duszy, czyli depresja, stany lękowe, nerwice, itp…
 • uzależnienia, alkohol, papierosy, narkotyki, itp…
 • bóle o różnym podłożu,
 • i innych schorzeń … 

Dowiesz się również jak olejki eteryczne można wykorzystać:

 • w domu, sprzątanie, odświeżanie, dezynfekcja,
 • w kuchni, różne przepisy kulinarne z wykorzystaniem olejków eterycznych,
 • w łazience, pomysł na własne mydło, szampon, pastę do zębów już nie będzie dla Ciebie wyzwaniem,
 • stwórz swoje własne, zmysłowe perfumy, 
 • w ogrodzie, ochrona roślin przed szkodnikami, grzybami, chorobami roślin,
 • w opiece nad zwierzętami.

Olejki eteryczne, choć znane i stosowane od tysiącleci nadal pozostają tajemnicą dla człowieka, bardzo ważne jest bezpieczeństwo stosowania, to potężna broń w Twoich rękach, nauczę Cię jak z tej broni korzystać.

Kolejną ważną kwestią jest fałszerstwo olejków eterycznych, niestety ludzie są różni i nieraz zysk przysłania etykę, musisz wiedzieć jak rozróżnić prawdziwy, czysty olejek od zafałszowanego, aby nie zaszkodzić sobie i swoim bliskim. 

Aromaterapia może być odpowiedzią na wiele potrzeb, warto sięgnąć po tą wiedzę!

Pozdrawiam

Michał Kośla