BlogZiołolecznictwo

Jak bezsenność zamienić w piękny sen!


Zamiast łykać tabletki nasenne warto sięgnąć do natury, poniżej przedstawiam Wam przetestowany sposób, aby unormować sen i mieć piękne sny.

Do tego potrzebujemy ziele o ładnie brzmiącej nazwie – Kozłek lekarski inaczej zwany walerianą.

Dokładnie potrzebujemy wysuszony korzeń kozłka, kupicie go bez problemu w dobrym sklepie lekarskim ( około 100 -150 gram ), do tego trzeba zaopatrzyć się w 250 ml. czystego spirytusu 96% i 250 ml, wódki 40% ( niektórym zapewne już się poprawił humor )

Przyrządzamy w bardzo prosty sposób:

✅ Rozdrabniamy korzeń kozłka ( musi być drobno rozdrobniony, ale nie sproszkowany ) wkładamy go do szklanego słoja i zalewamy alkoholem, następnie trzeba wymieszać i odstawić w ciemne, chłodne miejsce na tydzień ( nie wstawiamy do lodówki )

✅ Przez ten tydzień, przynajmniej raz dziennie mocno wstrząsamy słojem, aby produkty mieszały się ze sobą.

✅ Po tygodniu przecedzamy zawartość ( ja używam gazy ) pozostałą masę ziołową dobrze wyciskamy, do uzyskanego płynu dodaję około 2 szklanek przegotowanej zimnej wody i przelewamy do ciemnej butelki.

✅ Odnośnie alkoholu, wódka musi być bardzo dobra gatunkowo, bez chemii, bez dodatków smakowych i zapachowych, ewentualnie można zakupić czysty alkohol do nalewek i wtedy nie trzeba mieszać, wybór pozostawiam już Wam.

✅ Tak sporządzoną nalewkę przechowujemy w ciemnym i chłodnym miejscu, ja nie jestem zwolennikiem przechowywania w lodówce, ale jeśli nie macie pomieszczenia ze stałą niską temperaturą to ewentualnie można również trzymać w lodówce.

Mamy nalewkę, to teraz przejdźmy do jej stosowania.

✅ Gdy mamy problem z bezsennością, do tego dochodzi nerwowości, stany lękowe, czy nawet stany depresyjne stosujemy 3 x dziennie około 25 do 50 kropli w kieliszku wody ( każdy będzie miał inną potrzebę, więc nie ma jednolitego dawkowania ) nie przekraczać 60 kropli na jednorazowe użycie.

✅ Nalewka sprawdzi się również w bólach migrenowych, łagodzi kolkę jelitową, będzie fantastycznym antidotum dla kobiet w dolegliwościach menstruacyjnych, ma zastosowanie w stanach skurczowych żołądka i jelit, jest skuteczna w czasie przekwitania zarówno kobiet jak mężczyzn.

W moim przypadku jest nieodzownym lekiem na przemęczenie umysłowe, które niestety nieraz dopada.

.

Tak jak widzicie jest to bardzo prosty sposób, więc do dzieła, oczywiście można skorzystać z mniej pracochłonnej formy, czyli z olejku eterycznego !

.

Pozdrawiam
Michal Jacek Kosla
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *