Choroba a znaki zodiaku i przypisane im zioła


To ciekawe, że osoby spod tego samego znaku często cierpią na podobne schorzenia, czy choroby. Warto wiedzieć, jakie z nich najczęściej występują w naszym własnym zodiaku i co najważniejsze, jakimi ziołami, w sposób naturalny, możemy sobie pomóc.


BARAN

Możesz zlekceważyc katar, ale bardziej poważne choroby, które ograniczają możliwość ruchu mogą prowadzić do depresji. Możesz cierpieć na bóle głowy i wokół głowy, miewać choroby oczu czy uszu i kłopoty z zatokami a nawet newralgię. Idealne zioła dla Ciebie to: kozłek lekarski, arnika, skrzyp polny.

BYK

Rzadko przyznajesz się, że chorujesz a to niestety jest powodem Twoich późniejszych kłopotów. Cierpisz najczęściej na  stany zapalne gardła, zaparcia i schorzenia spowodowane tym, ze sobie folgujesz- stąd nadwaga więc dbaj o dietę, o kondycję. Idealne zioła dla Ciebie to: krwawnik pospolity, szałwia i korzeń lukrecji.

BLIŹNIĘTA

Przemęczenie nerwowe to potencjalny problem i chociaż rzadko narzekasz, to często masz problemy z gardłem, oskrzelami, kręgosłupem; nierzadko wypadają Ci włosy i masz kłopoty z krążeniem, a jeśli jesteś kobietą to z układem hormonalnym. Idealne zioła dla Ciebie: czarny bez, piołun, głóg i dzika róża.

RAK

Potrzebujesz dużo miłości i poczucia bezpieczeństwa, a problemy zdrowotne są u Ciebie zwykle z powodu zmartwienia. Często pogrążasz się w melancholii, miewasz niestrawność, katar, kaszel, zaburzenia pokarmowe. Idealne zioła dla Ciebie: koper włoski, majeranek.

LEW

Lubisz zwracać na siebie uwagę i jak inni Ci współczują… – to jedyna zaleta Twojego chorowania. Cierpisz na różne nagłe choroby, nierzadko na serce i choroby krążenia; nerwy zwłaszcza grzbietowe, ramiona, nadgarstki, nogi i kostki. Idealne zioła: głóg i rumianek.

PANNA

Często choroba krzyżuje Ci plany, mimo że o zdrowie bardzo dbasz. Cierpisz na problemy z układem pokarmowym, kłopoty ze snem, ale największym obciążeniem dla Ciebie jest zamartwianie się rzeczami, na które nie masz wpływu. Zioła dla Ciebie: siemię lniane, koperek, prawoślaz lekarski.

WAGA

Zwykle nie narzekasz na choroby, ale lubisz kiedy inni się z Tobą obchodzą  jak z jajkiem. Miewasz problemy z nerkami, oczami, pęcherzem, czasem skórne i bóle pleców. Idealne zioła dla Ciebie to: jałowiec i lawenda, melisa.

SKORPION

Nierzadko jesteś przepracowany z powodu uporczywego dążenia do określonych celów, dlatego zdarzają Ci się obrażenia ciała; cierpisz też na problemy z organami rozrodczymi, przepuklinę, hemoroidy, górne drogi oddechowe i kręgosłup. Idealne zioła dla Ciebie to: piołun, chrzan, liście jeżyny.

STRZELEC

Wysportowany, energiczny raczej nie miewasz poważnych chorób, ale lubisz jeść, pić i masz wypadki spowodowane ryzykownym trybem życia i bycia np. doznajesz urazów kończyn. Szybko wracasz do zdrowia. Idealne zioła dla Ciebie: kora dębu, dziurawiec.

KOZIOROŻEC

Masz konserwatywne podejście do życia ale często sie zamartwiasz i przepracowujesz co może powodować czasowe niedomagania; miewasz problemy reumatyczne, z kośćmi oraz skórne. Idealne zioła dla Ciebie: skrzyp polny i mniszek lekarski.

WODNIK

Masz małą odporność na chłód, wilgoć i zmiany pogody. Jesteś bardzo aktywny umysłowo i możesz miewać kłopoty na tle nerwowym, kłopoty z koncentracją, a u osób starszych żylaki, problemy z krążeniem, a także z oczami, stawami. Idealne zioła dla Ciebie to: szałwia, mięta, koper.

RYBY

Bardzo jesteś podatna na depresję, masz skłonność do fantazjowania, uważaj by nie doprowadzić się również do problemów z alkoholem czy nadużywaniem leków, zwłaszcza w czasie niepewności emocjonalnej. Zanim sięgniesz po tabletkę, czy używkę wypróbuj medytacje, muzykę relaksacyjną, afirmację a zobaczysz, że uspakaja lepiej. Oprócz stanów związanych ze stresem miewasz kłopoty z układem limfatycznym, trawiennym i stawami. Idealne zioła dla ciebie to: melisa, dziurawiec i męczennica cielista.


PIĘKNO, SIŁA I HARMONIA ESENCJI DLA TWOJEGO ZNAKU

Każdy znak słoneczny ma swojego przeciwległego partnera słonecznego. Kiedy zdamy sobie sprawę, że naszym wyzwaniem jest zintegrowanie wartości tego przeciwległego znaku i ich rozwój, zaczynamy wprowadzać więcej równowagi do naszego życia.

Stopniowo zaczynamy lepiej rozumieć siebie i stajemy się bardziej jednolici. Między naszą głową a naszym sercem powstaje harmonia. Nasza intuicja staje się coraz bardziej mocna. Jesteśmy świadomi naszej świadomości, naszej wyższej Jaźni, naszego Superja.

W naszych codziennych myślach i działaniach zacznie się manifestować więcej inteligencji i miłości. Okazujemy mądrość. Wypełniamy nasze przeznaczenie. Dajemy się ponieść życiu. Potrafimy dostrzec nasz rozmiar i jednocześnie powiedzieć: „Bądź wola Twoja.” Zdajemy sobie sprawę, że wszystko zaczyna się i kończy w paradoksie.

Nasze życie staje się manifestacją Ducha.

Wiemy, że najlepszą radą dla tych, którzy potrafią to zrozumieć, jest bycie z Tym, pozostanie z Tym – Be with It. BEWIT.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *