Motywacja

10 najważniejszych wskazówek dotyczących zwiększania produktywności i wydajności


W dzisiejszym zabieganym świecie może się wydawać, że w ciągu dnia nie ma wystarczająco dużo godzin, aby zrobić wszystko, co trzeba. Są dwa rozwiązania tego problemu – albo wydłużasz godziny pracy (nie idealne) albo uczysz się, jak stać się bardziej produktywnym, zostawiając więcej czasu na odpoczynek i relaks (brzmi znacznie lepiej)!

Na szczęście zwiększenie produktywności nie jest nauką o rakietach – wystarczy nauczyć się pracować „mądrzej”, a nie „ciężej”. Nie chodzi o liczbę przepracowanych godzin, ale o ilość pracy, którą wykonujesz w tych godzinach.

Nie ulegaj więc pokusie, aby pracować absurdalnie długie godziny lub wpychać więcej do i tak już przepełnionego pamiętnika, ponieważ bez wątpienia wpłynie to na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Zamiast tego zrób krok wstecz i wypróbuj 10 najlepszych wskazówek dotyczących inteligentniejszych i bardziej produktywnych sposobów pracy!

 • W nocy napisz listę rzeczy do zrobienia na następny dzień, abyś dokładnie wiedziała, co musisz zrobić. Nadaj priorytet tej liście, abyś mógł najpierw skoncentrować się na najważniejszych zadaniach. 
  Jeśli masz problemy z poruszaniem się rano, wypróbuj energetyzujący prysznic z 15 ml żelu pod prysznic bez SLS, plus
  1 kropla olejku imbirowego,
  1 kropla czarnego pieprzu,
  2 krople rozmarynu,
  3 krople bergamotki. 

 • Zawsze miej pod ręką długopis i papier, aby móc zapisywać pomysły, przemyślenia i nowe rzeczy do zrobienia. Pobierz wszystko z głowy na papier, aby nie mieć na głowie miliona i jednej rzeczy!

 • Zorganizuj się i usuń niepotrzebny bałagan, który może stanowić ogromną barierę dla produktywności. Nie ma nic bardziej demotywującego i wysysającego energię niż patrzenie na ogromny stos bałaganu! Chwyć śmietnik i wyrzuć śmieci! Eksperci twierdzą również, że posiadanie czegoś miłego dla oka może zwiększyć produktywność nawet o 15%. Usiądź przy oknie z widokiem lub miej na biurku ładne obrazki, zdjęcia, rośliny lub kwiaty, które pomogą wywołać uśmiech na Twojej twarzy podczas pracy!

 • Skoncentruj się na jednej rzeczy na raz i nie próbuj wielozadaniowości. Badania pokazują, że wielozadaniowość nie jest tak wydajna, jak koncentracja na jednym zadaniu na raz. Spróbuj śledzić i ograniczyć czas, jaki spędzasz na każdym zadaniu. Czas może z łatwością uciekać z Tobą, a badania pokazują, że notorycznie nie radzimy sobie z śledzeniem czasu – tylko 17% osób jest w stanie dokładnie ocenić upływ czasu. Przydatne może być również wyznaczenie sobie terminu, jeśli jeszcze go nie masz. Chociaż narzucony przez siebie, może dać ci więcej skupienia, zachęcić do większej produktywności i pomóc w osiągnięciu celu. Na koniec postaraj się unikać przerw i rozpraszania uwagi najlepiej jak potrafisz. Zamykaj drzwi swojego biura, wyłączaj alerty telefoniczne lub e-mailowe lub pracuj w domu nad ważnymi zadaniami.

 • Zachowaj zdrowy rozsądek i naucz się mówić „NIE”. Nikt nie może zrobić WSZYSTKIEGO! Jedną z najlepszych rzeczy, którym można odmówić, są niepotrzebne spotkania. Uważa się, że przeciętny pracownik biurowy spędza ponad 30 godzin miesięcznie na bezproduktywnych spotkaniach. Zadaj sobie pytanie, czy spotkanie przyniesie korzyści i czy cele spotkania można osiągnąć w inny sposób – np. przez mniej czasochłonny e-mail lub telefon. Jeśli musisz mieć spotkanie, poprowadź je na stojąco, ponieważ uważa się, że zwiększa to poziom energii i wydajność grupy.

 • Przez cały dzień zadawaj sobie pytanie: „czy wykorzystuję czas w najlepszy możliwy sposób?”. To świetny sposób, aby utrzymać się na dobrej drodze i zwiększyć produktywność. Zasada 80/20 Pareto mówi, że 80% wyników pochodzi z 20% wysiłku. Dlatego kluczowe jest skupienie się na 20% zadań, które przyniosą największe korzyści. Jeśli zauważysz, że Twój poziom energii słabnie lub słabnie koncentracja, użyj naszego BEWIT FIRE , aby uzyskać szybki zastrzyk energii . Wystarczy dodać kilka kropli mieszanki BEWIT FIRE do dyfuzora i poddać się przyjemnemu działaniu rzadkich esencji.

 • Zawsze pamiętaj o regularnych przerwach, ponieważ praca z optymalną wydajnością przez cały dzień jest niemożliwa. Ustal najbardziej produktywną porę dnia (rano, popołudnie, a nawet wieczór) i staraj się pracować w krótkich seriach, aby zmaksymalizować wydajność. Badania pokazują, że robienie krótkich przerw podczas długich czynności może w rzeczywistości pomóc poprawić koncentrację i utrzymać wydajność. Natomiast praca przez długi czas, bez przerw, prowadzi do stałego spadku wydajności.

 • Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie produktywności. Nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia i samopoczucie, ale może też dać więcej energii, wyostrzyć świadomość i poprawić zdrowie psychiczne (tj. może pomóc w zmniejszeniu stresu i lęku, które mogą stanowić przeszkodę dla produktywności). I pamiętaj, że nie musisz codziennie chodzić na siłownię, aby to osiągnąć, nawet spacer w porze lunchu lub chodzenie po schodach zamiast windy może pomóc. Jeśli jednak masz ciężki trening, nie zapomnij wypróbować  olejku do masażu mięśni lub żelu na stawy i mięśnie, aby złagodzić zmęczone i przepracowane mięśnie.

 • Upewnij się, że masz dużo dobrego snu, aby Twoje godziny pracy były jak najbardziej produktywne. Jeśli masz problemy ze snem, wypróbuj kojącą kąpiel aromaterapeutyczną, która pomoże Ci się zrelaksować i odprężyć pod koniec dnia. Zmieszaj do 10 kropli mieszanki czystych olejków eterycznych  z 15 ml bezzapachowego olejku do kąpieli i dodaj do wody w wannie. Rozpyl kilka kropli tego samego olejku w sypialni przed pójściem spać lub spryskaj siebie, poduszkę, pościel lub bieliznę nocną

 • Daj sobie nagrodę za ukończenie ważnego zadania – zarezerwuj masaż aromaterapeutyczny lub zabieg na twarz, wyjdź na posiłek, zjedz kawałek ciasta – cokolwiek pływa na Twojej łodzi!  ….. Zasługujesz na to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!