AromaterapiaCiekawostki

Aromaterapeutyczne rytuały księżycowe


Może nigdy nie słyszałeś o wpływie księżyca na naszą równowagę energetyczną; w takim przypadku czytaj dalej. Od setek lat folklor deklaruje, że każda faza księżyca ma na nas energetyczny wpływ i jest dobra do określonych „działań”, aby pracować i równoważyć naszą energię z różnymi wpływami energii księżyca. Wielu z nas lubi pracować z miesięcznymi rytuałami księżyca, aby wesprzeć naszą energię, ustalając intencje i napędzając działanie lub uwalniając i odnawiając i przygotowując się do następnego cyklu. Tak więc, biorąc pod uwagę, że uwielbiam olejki eteryczne, często korzystam z aromaterapii w połączeniu z moimi rytuałami – i pomyślałem, że podzielę się nimi z Tobą, abyś mógł ich użyć podczas super nowiu!

To znaczy, nie możemy wiecznie winić księżyca, prawda?! Popracujmy nad tym…

Różne miesięczne fazy księżyca

Aby połączyć się z księżycem, musimy najpierw uświadomić sobie cykl księżycowy; jest osiem faz, przez które przechodzi księżyc w każdym miesiącu, i widzimy, jak księżyc zmienia się zgodnie z jego położeniem w stosunku do zmian Słońca i Ziemi. Generalnie nowiu to czas yin, a pełnia to czas yang, więc aby uczcić tę energię, dla każdej fazy istnieją różne rytuały, aby stworzyć równowagę. Po pierwsze, zrozummy każdą fazę.

 1. Księżyc w nowiu – Faza nowiu w cyklu to świetny czas na rozpoczęcie pracy z księżycem, ponieważ jest to czas nowego, nowego startu. W tej konkretnej fazie księżyca nadszedł czas, aby zasiać nasiona tego, czego chcesz w swojej przyszłości i ustalić intencje dla swoich marzeń. To czas potencjału i wyobraźni – i to chyba najbardziej ekscytująca część cyklu! Możesz zauważyć wzrost pomysłów, kreatywności i inspiracji w tym czasie, więc jest to dobry czas, aby pomyśleć o tym, co chcesz zrobić.
 2. Woskowanie Półksiężyca – 3-7 dni po nowiu to etap Woskowania Półksiężyca. Ten etap polega na odkrywaniu swoich marzeń i poruszaniu się naprzód. Chodzi o zaufanie i odwagę. Księżyc przechodzi od bycia niewidzialnym pomysłem do wejścia w swoją moc i to samo dotyczy ciebie. W tym czasie pielęgnuj wiarę w siebie.
 3. Pierwsza kwadra księżyca – 7-10 dni po nowiu księżyca jest pierwsza kwadra. To czas zaangażowania i pewności siebie. Księżyc w tej fazie wygląda jak półksiężyc pomiędzy nowiu a pełnią. Możesz zacząć odczuwać spadek pewności siebie, więc fajnie jest zrobić rytuał, aby to wesprzeć. To także czas odpuszczania wszystkiego, co być może ci nie służy; w tym ego.
 4. Gibbous Moon – W fazie Gibbous Moon, która przypada 10-15 dni po nowiu, chodzi o posiadanie siły, aby iść swoją ścieżką. Nie poddawaj się, bo jest tak duży potencjał! 
 5. Pełnia księżyca– Oto jesteśmy w pełni księżyca! To tutaj energia zmienia się w bardziej „ognistą” energię yang – teraz jest czas, aby pozwolić na działanie z tym, co planujesz. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że masz problemy ze snem o tej porze miesiąca? To dlatego, że energia jest tak wysoka i jesteśmy w stanie z nią pracować, aby osiągnąć nasze cele i potencjał! 15-18 dni po nowiu ta faza dotyczy wyników, ale także przebaczenia i wdzięczności. Ta faza księżyca to dobry czas, aby sprawdzić, jak się czujesz, ale także nie bić się. Wysoka energia może być niespokojna i emocjonalna, więc możemy również wykorzystać tę fazę, aby uwolnić się od tego stłumionego uczucia, zwłaszcza jeśli nie osiągnęliśmy jeszcze tego, do czego dążymy. 
 6. Rozpowszechnianie Księżyca – 3-7 dni po pełni księżyca rozpoczyna się faza Rozpowszechniania. Chodzi o akceptację i powrót do świadomości, że zawsze znajdujemy się w cyklu. Następuje po intensywnym emocjonalnym okresie, więc jest to czas, aby odetchnąć i uwolnić się od tych emocji. Ten czas to dobry czas na relaks i regenerację, pozwalającą płynąć życiu. W tej fazie nie jest czas na rozpoczęcie czegoś nowego, ale na przywrócenie gotowości do następnego cyklu. Świętuj mądrość zdobytą w tej fazie i pozwól sobie na przejście do następnej fazy.
 7. Trzecia kwadra księżyca – Ten etap cyklu ma miejsce około 7-10 dni po pełni księżyca i polega na ponownym zrównoważeniu i ocenie tego, czego się nauczyłeś. Chodzi o akceptację i dostosowanie się, aby zrobić miejsce dla nowego – odpuszczenie wszystkiego, co nam nie służy. Ta faza polega na podejmowaniu decyzji dotyczących tego, co chcesz zatrzymać i odpuścić.
 8. Balsamiczny Księżyc – Ostatni etap to uwolnienie i uzdrowienie. 10 dni po pełni księżyca, aż do następnego nowiu, ta faza polega na całkowitym poddaniu się. To czas na ukojenie, regenerację i regenerację w gotowości do ponownego rozpoczęcia kolejnego cyklu aktywności.   

Aromaterapeutyczne rytuały księżycowe

Często doradza się nam, że możemy pomóc okiełznać energię za pomocą rytuałów księżycowych, które przypominają nam o tym, gdzie mamy być. Po zapoznaniu się trochę z różnymi etapami, dlaczego nie spróbować niektórych z tych rytuałów, aby wesprzeć cię w energii księżyca w tym miesiącu? Począwszy od nowiu, wypróbuj nasze aromatyczne rytuały aromaterapeutyczne, które pomogą Ci pracować z księżycem!  

Rytuały Nowiu

Aby stworzyć atmosferę, w której Twoje kreatywne pomysły będą się rozwijać, wypróbuj następujące rytuały:

 • Aromatyczny rytuał oczyszczający z szałwią – aby dać sobie miejsce na kreatywne pomysły, nadaj ton dyfuzorowi do aromaterapii. Zmieszaj 3 krople olejku eterycznego z mandarynki , 2 krople cytryny i 2 krople kadzidła, a następnie oczyść siebie i swój pokój ziołowym kadzidłem, takim jak szałwia.
 • Medytuj i śpiewaj mantry – kiedy to płonie, wykorzystaj tę przestrzeń, medytując nad swoimi intencjami na przyszłość, być może śpiewając mantrę „Om”, aby przypomnieć sobie, że zawsze jesteś połączony. Pozwól, aby pomysły przyszły ci do głowy i ciesz się podążaniem za miłymi uczuciami z nimi związanymi.
 • Wypisz intencje – gdy pojawią się pomysły, zapisz je. Wykorzystaj je, aby zapisywać intencje, które chcesz osiągnąć w tym miesiącu. 
 • Zanurz się w aromaterapeutycznej kąpieli – na koniec, po tym, jak cała ta twórcza energia została wyhodowana, okiełznaj ją, pielęgnując się w kąpieli z olejkami eterycznymi, aby ciepłem rozpalić ogień wyobraźni! Wymieszaj 15 ml olejku do kąpieli z 2 kroplami lawendy, 2 kroplami szałwii muszkatołowej i 2 kroplami jaśminu i zrelaksuj się, aby uspokoić umysł. Często, gdy twój umysł się uspokoi, może pojawić się jeszcze bardziej kreatywny wgląd!

Rytuały woskowania półksiężyca

W tej fazie wykorzystaj swoją odwagę i pielęgnuj wiarę, aby iść dalej:

 • Stwórz spritz pewności – miej pod ręką spritz odwagi, aby spryskać się w dowolnym momencie, gdy potrzebujesz przypomnienia, że ​​to masz! Aby uzyskać natchnioną wiarę, dodaj 15 kropli olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy, 10 kropli  drzewa cedrowego i 5 kropli cyprysu do butelki ze spryskiwaczem o pojemności 100 ml wypełnionej lawendowym hydrolatem lub wodą i spryskaj w razie potrzeby.
 • Wizualizuj swoje intencje – używając spritza, każdego dnia zrób trochę wygodnej przestrzeni, aby usiąść i poczuć miłe uczucie związane z twoimi uczuciami. Pamiętaj jednak, że wszystko, czego potrzebujesz, jest już w środku; nie musisz nic robić, tylko zaufaj sobie! Jesteś dokładnie tam, gdzie musisz być.

Rytuały pierwszej kwadry księżyca

W tej fazie istnieje kilka uroczych rytuałów, które inspirują do odpuszczania i utrzymywania zaangażowania:

 • Rozpyl trochę olejków eterycznych „odpuszczania” i „zaangażowania” – to naprawdę dobry czas, aby po prostu odpuścić i zaufać sobie. Dodaj 3 krople Róży, 2 krople Patczuli i 1 kroplę Lemon do dyfuzora do aromaterapii, aby pobudzić uczucie skupienia i jednocześnie uwolnić napięcie. Usiądź i medytuj nad swoimi intencjami i wypisz wszelkie pojawiające się bloki. Następnie po prostu odpuść sobie robienie czegokolwiek i pozwól sobie płynąć. Ufaj, że mądrość jest w środku.

Gibbous Moon Rytuały

Ta faza dotyczy siły. Istnieje kilka świetnych rytuałów olejków eterycznych:

 • Stwórz mieszankę aromaterapeutyczną do masażu „determinacji i siły” – dodaj 2 krople rozmarynu, 2 krople mięty pieprzowej i 2 krople lawendy do 15 ml oleju z pestek winogron i rozprowadź na ciele w kierunku serca, aby poczuć się orzeźwionym. Użyj tego, aby połączyć się ze swoją wewnętrzną siłą, sprawdzić, co działa, a co nie, wprowadzać poprawki i wymyślać alternatywne plany, jeśli chcesz!
 • Rozpyl 3 krople olejku eterycznego rozmarynu i 3 krople Lemon w dyfuzorze do aromaterapii – ta mieszanka naprawdę zachęci Cię do kontynuowania podróży prosto w pełnię księżyca!

Rytuały Pełni Księżyca

Czas działania – pełnia księżyca – wymaga od Ciebie wiele. Tak więc ta faza obejmuje mieszankę rytuałów „yang” i kilka innych rytuałów „yin”, które pomogą ci przejść przez tę wymagającą część cyklu księżyca:

 • Zrób trochę yang jogi – ta część cyklu wymaga siły i odwagi do działania, więc dobrym sposobem na wsparcie tego jest ucieleśnienie tego poprzez silną praktykę jogi. Możesz masować się pięknymi olejkami aromaterapeutycznymi przed wykonaniem tej praktyki, aby zrównoważyć siebie: dodaj 2 krople słodkiej pomarańczy, 2 krople geranium i 2 krople Ylang Ylang do 15 ml oleju z pestek winogron i wmasuj w skórę (w kierunku serca) aby pomóc Ci zachować spokój podczas podejmowania działań.!
 • Rozpyl olejki eteryczne, aby uwolnić trudne emocje – dodaj 3 krople pięknej róży, 2 krople bergamotki i 1 kroplę paczuli do dyfuzora i pozwól sobie odetchnąć i poczuć swoje emocje. Zapisuj swoje uczucia, komu musisz wybaczyć i wdzięczność – lub po prostu zobacz, co wyjdzie z twojego dziennika. Niech rozwija się mądrość o tym, kim naprawdę jesteś i czego chcesz. Oddychać.
 • Kolejne oczyszczanie – to może być dobry czas na kolejny oczyszczający rytuał szałwiowy!

Rozpowszechnianie rytuałów księżycowych

Po energii yang w pełni księżyca faza ta wymaga odprężających rytuałów:

 • Praktykuj jogę yin – jest to wolniejsza, zrelaksowana joga, która zachęca do akceptacji i rozluźnienia w toku cyklu, skupiając się na oddechu. Aby w pełni cieszyć się tym rytuałem, dodaj olejki eteryczne – rozpyl 3 krople Róży , 2 krople Geranium i 2 krople Lawendy. Kontynuuj to medytacją.
 • Przypomnij sobie o akceptacji – wciel się w uosobienie relaksu, zabierając ze sobą lawendę i od czasu do czasu powąchaj butelkę, aby przypomnieć sobie, że nadszedł czas, aby odetchnąć i odpuścić. Masz to w sobie, aby pozwolić życiu płynąć; kiedy zapomnisz, po prostu pozwól sobie na delikatne przypomnienie z uścisku w butelce!
 • Zrób masaż – naprawdę nadszedł czas na relaks w tej fazie, więc zarezerwuj sobie przyjemny masaż aromaterapeutyczny – lub sam zrób olejek, aby zachęcić do głębokiego relaksu! Spróbuj dodać 2 krople Jaśminu, 2 krople Lawendy i 2 krople Ylang Ylang do 15 ml oleju z pestek winogron i otul się kwiatowym zapachem, a następnie połóż się na łóżku w ciszy i spokoju na pół godziny.

Rytuały w trzeciej kwadrze księżyca

Ta faza księżyca polega na odpuszczeniu, w decydujący sposób:

 • Zapisuj i rozprowadzaj olejki eteryczne – kiedy będziesz zapisywać, co musisz odpuścić i pozwolić, aby wgląd wpadły Ci do głowy, dyfuzoruj mieszankę aromaterapeutyczną, która naprawdę pozwoli Ci oczyścić się z tego wszystkiego, co już Ci nie służy! Dodaj 3 krople Grapefruit, 3 krople jałowcowego i 1 kroplę rozmarynu do dyfuzora.

Balsamiczne rytuały księżyca

Ostatni etap przed powrotem do fazy nowiu polega na poddaniu się. Rytuały, które mogą w tym pomóc, obejmują:

 • Masaż i relaks – to czas na całkowite wyłączenie. Postaraj się, aby wszelkie „przemyślenia” dotyczące działania minęły, pozwalając sobie na odpoczynek. Jesteś dokładnie tam, gdzie musisz być. Świetna mieszanka to 3 krople róży, 2 krople rumianku i 1 kropla lawendy zmieszane z 15 ml olejku z pestek winogron. Delikatnie wmasuj w skórę i pozwól sobie na rozkoszowanie się aromatami, leżąc w wygodnym miejscu.
 • Dyfuzja medytacyjna – miło jest medytować, jeśli to lubisz, jednocześnie dyfuzując mieszankę 2 kropli kadzidła, 2 kropli mirry i 2 kropli słodkiej pomarańczy. Ugruntuj się w teraźniejszości, oddychaj, poddaj się chwili. Jesteś zawsze dokładnie tam, gdzie musisz.

Te rytuały aromaterapeutyczne mogą naprawdę pomóc ci poczuć się ponownie połączonym ze sobą i ponownie zbalansowanym, szczególnie jeśli czujesz, że cykle księżyca mają na ciebie wpływ. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie jesteś bez łączności; jesteś zawsze dokładnie tam, gdzie musisz być – księżyc lub bez księżyca! Może się również okazać, że praca z księżycem jest już bardzo intuicyjna. Te rytuały są świetną zabawą, jeśli lubisz pracować z naturalnymi fazami księżyca; więc wydobądź swoje olejki eteryczne, zacznij od nowiu ze swoimi ekscytującymi planami i zobacz, dokąd zabierze Cię księżyc!

Pozdrawiam
Michal Jacek Kosla


Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że dostarczył Ci cennych wskazówek i inspiracji. Bardzo cenię sobie Twoją opinię, dlatego serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza poniżej. Podziel się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy sugestiami na temat omawianych tematów. Twoje spostrzeżenia są dla mnie niezwykle cenne i pomagają kształtować przyszłą zawartość bloga. Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy i mógłby pomóc innym, proszę o jego udostępnienie w sieci. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Raz jeszcze dziękuję za Twój czas i zaangażowanie.

Do aromaterapii wykorzystuje olejki eteryczne firmy “Bewit” , poniżej link do sklepu

Jeśli chcesz założyć bezpłatne konto w sklepie, aby mieć rabaty, dostęp do nowości i specjalnych promocji, skorzystaj z mojego linku referencyjnego

Klienci sklepu “Bewit”, którzy założyli konto z mojego linku referencyjnego, mogą liczyć na moją pomoc z zakresu aromaterapii ogólnej, czy aromaterapii klinicznej, oczywiście bezpłatnie. 

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną na WhatsApp: +48 510905719

Zapraszam do lektury moich książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *