Olejek z oregano: jeden z najskuteczniejszych leków jakie poznała nauka!


Olejek eteryczny zawarty w lebiodce wykazuje działanie rozkurczowe. Dlatego stosuje się go w przypadku wzdęć, nerwicy żołądka czy zespole jelita drażliwego. Ponadto reguluje procesy trawienne, ma działanie przeciwbiegunkowe a także oczyszcza organizm z toksyn.

Dzięki temu, że wykazuje działanie rozkurczowe, olejek z oregano jest doskonałym środkiem wykrztuśnym, stosowany w przypadku kataru, zapaleniu oskrzeli czy astmie. Pomocny także w zapaleniu jamy ustnej i gardła.

Karwakrol nadaje oregano charakterystyczny zapach oraz właściwości lecznicze. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwpasożytnicze i odkażające. Tymol jest silnym antyoksydantem, ma właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne.

To źródło dobrze przyswajalnych: witaminy C i E, witamin z grupy B oraz magnezu, cynku a także potasu, wapnia i niacyny.

Olejek z oregano zawiera związki fenolowe dzięki temu zwalcza infekcje, jest skuteczny przeciwko E. coli, gronkowcowi oraz salmonelli. Działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo (zwalcza Candida abicans). Co ważne, oregano zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, często odpornych na antybiotyki, a stosowanie olejku nie niszczy mikroflory jelitowej.

Skuteczny również w przypadku bakterii wywołującej wrzody żołądka- Helicobacter pylori . Badania przeprowadzone na lebiodce dowodzą, że zawiera związki, które hamują produkcję enzymu zwanego ureazą. To przez produkcję ureazy środowisko żołądka staje się zasadowe, co jest bardzo korzystne dla rozwoju bakterii.

Olejek z oregano to także źródło silnych antyoksydantów. Zapobiega rozwojowi wolnych rodników a w rezultacie spowalnia procesy starzenia oraz nie dopuszcza do wielu schorzeń wieku starczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *