Aromaterapia a bezsenność – proste sposoby na zasypianie


Nie zawsze problemy z zasypianiem muszą skutkować receptą na benzodiazepiny – mocne środki nasenne. Można pokonać zmęczenie utrudniające zaśnięcie, spowodowane pracą, przejściowym obniżeniem nastroju czy nawet zmianą pory roku. Często wystarczy sięgnąć po specyfiki, które wcale nie są lekami…


Wiele problemów z zasypianiem wynika z zaniedbania zasad higieny snu. Co jednak zrobić, gdy mimo odstawienia kawy i papierosów, wietrzenia sypialni, spożywania lżejszej kolacji, wciąż masz problemy z zaśnięciem? Jak poradzić sobie z utrudniającym spokojny sen stresem czy trudnościami z wygospodarowaniem czasu na relaksujący spacer wieczorem?

Jeśli takie problemy są dokuczliwe, lecz nie trwają od dawna – spróbuj aromaterapii.

Poznaj moc zapachów

Wiedza, jaką daje nam aromaterapia, pozwala sięgać po różne olejki eteryczne, w celu wzmożenia koncentracji, poprawy nastroju czy właśnie ułatwienia zasypiania. Ten ostatni cel osiągamy stosując ekstrakty z takich roślin jak jałowiec, rumianek, szałwia, bergamotka, rozmaryn, jaśmin, paczuli.

Aby ułatwić sobie zasypianie, a jednocześnie zrelaksować się i poprawić sobie nastrój wystarczy użyć olejków eterycznych, wziąć aromatyczną kąpiel albo poddać się kojącemu masażowi, który wykonać może nasz partner.

3… 2… 1… śpij!

Sposobem dla leniuchów jest zmieszanie kilku olejków eterycznych – 10 kropli olejku z rumianku, 5 kropli szałwii muszkatołowej i 5 kropli bergamotki, którymi wystarczy nasączyć chusteczkę i położyć ją sobie na poduszce. Taka kompozycja zapachowa sprzyja łagodnemu oddaniu się objęciom Morfeusza.

Jeżeli zajmujesz się zielarstwem albo chciałabyś zacząć, to doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie założenie małego parapetowego zielnika, w którym muszą znaleźć się lawenda, hiacynt, rozmaryn i bylica. Są to łatwe w utrzymaniu rośliny, które po ususzeniu, zapakowaniu w ozdobny woreczek i umieszczeniu w sypialni ułatwią zasypianie niezależnie od pory roku. Zaletą takiego malutkiego zielnika jest też radość z posiadania pięknych ozdobnych roślin.

💦 OLEJ Z OGÓRECZNIKA (Z NASION)

👇👇👇

✅ Ogórecznik lekarski – cudowne zioło dla skóry suchej i zapalonej.

Ze względu na swoje lecznicze działanie lazurowe kwiaty ogórecznika są stałym elementem babciowskich ogródków. 

✅ Być może ze względu na swoje wyjątkowe piękno ogórecznik warto by hodować, nawet jeśli nie cechowałby się żadnym dobroczynnym działaniem. Jednak tym, co sprawia, iż jest to prawdziwie cudowna roślina, jest właśnie jego korzystne działanie, o którym wiedziano już w czasach starożytnych. Nawet starożytny arabski lekarz Awicenna rozgłaszał, że przynosi radość i ulgę sercu.

.

więcej informacji na stronie 👇👇👇

https://bewit.love/pl/produkt/brutnakovy-olej-ze-semen/?i=lm2n6c2wd1s5

.Dodaj komentarz