Aromaterapia

Sprawdź jakie olejki eteryczne zwiększają popęd płciowy


Libido – pożądanie seksualne lub popęd seksualny – to jedna z tych rzeczy, z którymi boryka się wiele kobiet.

Badania przeprowadzone w Europie i Ameryce, obejmujące tysiące kobiet w każdym wieku, pokazują, że 30-50% kobiet cierpi z powodu przedłużających się okresów niewielkiego lub zerowego popędu seksualnego. Przyczyny tego są różnorodne i złożone – od biologicznych po psychologiczne, a nawet społeczne.

Dla wielu ludzi to narastający stres i napięcia współczesnego życia prowadzą do braku pożądania seksualnego. Wpływa to nie tylko na nasze życie seksualne, ale może również wpływać na naszą samoocenę, poziom energii, reakcje seksualne i naszą relację z partnerem.

Ponieważ coraz więcej z nas żyje w „szybkim torze”, relaksujące, odprężające, afrodyzjaktyczne właściwości aromaterapeutycznych olejków eterycznych oraz sztuka zmysłowego masażu mogą być skutecznym sposobem na zwiększenie naszego libido i odzyskanie części utraconego pożądania seksualnego. Ta koncepcja nie jest niczym nowym, ponieważ historia mówi nam, że aromatyczne rośliny były używane od tysięcy lat, aby wspierać miłość i romans oraz rozpalać namiętność! Na przykład płatki róż były rozrzucane przez Rzymian na łożach małżeńskich, a panny młode nosiły korony z kwiatów pomarańczy, aby uspokoić nerwy.

Badania naukowe przeprowadzone przez neurologa Alana Hirscha w Fundacji Badań nad Leczeniem Zapachu i Smaku w Chicago dowiodły, że niektóre zapachy mogą mieć silny wpływ na opuszki węchowe w naszym mózgu, które są częścią układu limbicznego, w którym znajdują się nasze pragnienia seksualne .

Olejki eteryczne zwiększające popęd płciowy

Istnieje szereg olejków eterycznych afrodyzjaków, które mogą pomóc zmniejszyć stres i napięcie, łagodzić zmęczenie, stymulować pożądanie seksualne i wspierać osoby cierpiące na impotencję lub oziębłość. Poniżej kilka najpopularniejszych opcji:

Olejek różany ma silny, namiętny zapach i delikatny, podnoszący na duchu i kojący efekt. Pomaga rozładować napięcie i inspirować pewną siebie zmysłowością. 

Olejek eteryczny Neroli to delikatny i subtelny afrodyzjak o zniewalająco pięknym zapachu. Jest kojący, uspokajający i podnoszący na duchu i może być szczególnie przydatny dla osób, które obawiają się kontaktów seksualnych.

Olejek eteryczny z drzewa sandałowego to silny afrodyzjak o delikatnym, erotycznym zapachu, który podoba się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Ma relaksujący i podnoszący na duchu wpływ na umysł i ciało i jest szczególnie skuteczny w przypadku problemów seksualnych spowodowanych stresem i niepokojem.

Olejek eteryczny Ylang Ylang ma słodki, erotyczny aromat. Wspomaga relaksację oraz łagodzi napięcie nerwowe i zahamowania. Jest szczególnie odpowiedni dla kobiet, pomagając im odnaleźć wewnętrzną kobiecość, pewność siebie i zmysłowość.

Olejek jaśminowy ma odurzający, upojny zapach. Rozgrzewa emocjonalnie i podnosi na duchu oraz pomaga wzbudzać pewność siebie i optymizm. Jest to również jeden z najpotężniejszych afrodyzjaków i może pomóc parom ponownie rozpalić iskrę seksualną.

Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej jest silnym środkiem rozluźniającym i łagodzącym stres, który może mieć niemal „euforyczny” efekt. Może być szczególnie pomocny, gdy na popęd seksualny wpływają zewnętrzne stresy. (Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: nie należy stosować w połączeniu z alkoholem).

Olejek eteryczny z paczuli ma działanie relaksujące, podnoszące na duchu i zmysłowe. Działa kojąco i lekko hipnotyzująco oraz doskonale zmniejsza stres i niepokój. Ma bardzo charakterystyczny aromat, który niektórym może się nie spodobać.

Inne wybory oleju mogą obejmować stymulujące olejki eteryczne, takie jak czarny pieprz lub rozmaryn, które mogą być przydatne, gdy zmęczenie wpływa na pożądanie seksualne.

Zmysłowy masaż

Olejki eteryczne można stosować na wiele różnych sposobów, jednak masaż jest zdecydowanie najskuteczniejszą metodą aplikacji w tym przypadku. Masaż aromaterapeutyczny jest nie tylko leczniczy, kojący i pielęgnujący, ale może być także zmysłowy i erotyczny. Czas poświęcony przez pary na eksperymentowanie z technikami masażu – i mieszankami olejków eterycznych, na które oboje mogą reagować – może zrównoważyć niektóre z życiowych nacisków i pomóc ponownie połączyć pary pod presją.

Wiele par boi się eksperymentować z masażem na wypadek, gdyby „zrobiło się źle”. Jednak podstawowe techniki masażu są łatwe do rozwinięcia – zwłaszcza jeśli samemu wykonujesz profesjonalne zabiegi. Podstawowy kurs masażu może pomóc, jeśli się martwisz, lub film instruktażowy Większość książek o masażu pokazuje również dobre techniki krok po kroku.Oto kilka podstawowych zasad:

  • Nigdy nie naciskaj na kręgosłup
  • Nigdy nie zadawaj bólu – zawsze proś o informację zwrotną
  • Nigdy nie używaj mieszanek olejków eterycznych na „intymne części” ciała
  • Używaj delikatnego nacisku i zawsze masuj kończyny w kierunku serca.
  • Wykonuj ruchy okrężne zgodnie z ruchem wskazówek zegara na brzuchu.
  • Uważaj na własne plecy! Łatwo nadwyrężyć własne plecy, wykonując masaż w łóżku – niezbyt romantyczny, ale prawdziwy! Ułożenie kołdry/ręczników na podłodze oznacza, że ​​nacisk podczas masażu nie jest po prostu pochłaniany przez materac i zapewnia bardziej stabilną podstawę, jeśli nie masz leżanki do masażu.

Mieszanki aromaterapeutyczne zwiększające libido

Oto kilka wspaniałych mieszanek aromaterapeutycznych, które zwiększą Twój popęd seksualny. Możesz też wykazać się kreatywnością i tworzyć własne mieszanki, wybierając olejki, których zapach lubisz. Pamiętaj – eksperymentując z własnymi mieszankami – mniej znaczy więcej! Generalnie zalecamy rozcieńczenie 1,5% do masażu – oznacza to maksymalnie 13 kropli olejku eterycznego w 30 ml oleju nośnikowego . Nie używaj więcej niż jednej kropli mocnych olejków, takich jak Czarny Pieprz czy Imbir!

Namiętne perfumy Pulse Point

20 ml olejku jojoba, 4 krople Ylang Ylang , 1 imbir i 5 grejpfrutów.

Zmysłowy spray do pokoju

150 ml hydrolatu różanego, 2 krople olejku różanego, 2 jaśmin, 6 drzewo sandałowe i 6 bergamotki

aromatyczna kąpiel

15 ml olejku do kąpieli, 2 krople szałwii muszkatołowej , 2 krople paczuli, 2 neroli i 2 mandarynki

Mieszanki do masażu z afrodyzjakiem

  • Pobudzający: 30 ml oleju bazowego, 2 krople rozmarynu, 1 czarny pieprz i 5 pomarańczy
  • Relaksujący/podnoszący na duchu: 30 ml oleju bazowego, 5 kropli drzewa sandałowego, 2 jaśminu i 5 bergamotki
  • Euforyczny: 30 ml oleju bazowego, 4 krople szałwii muszkatołowej, 5 ylang ylang, 2 neroli i 1 czarny pieprz

Powodzenia i co najważniejsze baw się dobrze eksperymentując!

Pozdrawiam
Michal Jacek Kosla


Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że dostarczył Ci cennych wskazówek i inspiracji. Bardzo cenię sobie Twoją opinię, dlatego serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza poniżej. Podziel się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy sugestiami na temat omawianych tematów. Twoje spostrzeżenia są dla mnie niezwykle cenne i pomagają kształtować przyszłą zawartość bloga. Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy i mógłby pomóc innym, proszę o jego udostępnienie w sieci. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Raz jeszcze dziękuję za Twój czas i zaangażowanie.

Do aromaterapii wykorzystuje olejki eteryczne firmy “Bewit” , poniżej link do sklepu

Jeśli chcesz założyć bezpłatne konto w sklepie, aby mieć rabaty, dostęp do nowości i specjalnych promocji, skorzystaj z mojego linku referencyjnego

Klienci sklepu “Bewit”, którzy założyli konto z mojego linku referencyjnego, mogą liczyć na moją pomoc z zakresu aromaterapii ogólnej, czy aromaterapii klinicznej, oczywiście bezpłatnie. 

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną na WhatsApp: +48 510905719

Zapraszam do lektury moich książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *