Aromaterapia

Olejki eteryczne, które mogą być korzystne dla nerek


Nerki to dwa narządy w kształcie fasoli, które znajdują się po obu stronach kręgosłupa, z tyłu ciała. Chronią je dolne żebra.

W sensie fizycznym nerki biorą udział w życiowych procesach oczyszczania i filtrowania toksycznych substancji odpadowych z krwi i wydalania ich z moczem w celu usunięcia. (Interesujący fakt: czy wiesz, że równowaga wydalanych pozostałości w moczu jest idealną pożywką dla roślin po rozcieńczeniu 3 do 1?).

Oprócz usuwania odpadów, nasze nerki pomagają również regulować ciśnienie krwi, kontrolując ilość wody, która jest pobierana z krwiobiegu. Są również zaangażowane w produkcję czerwonych krwinek – wydzielają hormon zwany „EPO” (erytropoetyna), który stymuluje szpik kostny do wytwarzania odpowiedniej ilości czerwonych krwinek. Nerki uwalniają również aktywną formę witaminy D, która pomaga utrzymać wapń dla kości i prawidłową równowagę chemiczną w organizmie.

Według medycyny orientalnej „5 żywiołów” – jednej z najstarszych i najbardziej kompleksowych praktyk medycznych – nerki kojarzą się z żywiołem wody – oraz emocjami stresu, strachu i lęku. Są też uważane za miejsce zamieszkania naszej woli (Zhi). Jeśli brak równowagi emocjonalnej wiąże się z uczuciami zorientowanymi wokół nieproporcjonalnego strachu – leczenie z użyciem ziół, olejków i akupunktury będzie skoncentrowane na wzmocnieniu nerkowego „chi” (energii).

Olejki eteryczne, które mogą być korzystne dla nerek

Olejki eteryczne, które mają szczególne powinowactwo z nerkami, obejmują:

  • Olejki moczopędne zwiększające przepływ moczu (pomocne przy obrzękach, zatrzymywaniu wody, usuwaniu toksyn) takie jak: koper włoski , cyprys i rozmaryn
  • Olejki antyseptyczne (pomocne przy infekcjach nerek, dróg moczowych, zapaleniu pęcherza): sandałowiec , jałowiec, geranium, cyprys, cedr i rumianek
  • Uspokajające olejki wzmacniające pewność siebie: rumianek, tymianek, jałowiec, cyprys

Mieszanki olejków eterycznych wspierające nerki

Detoksykująca mieszanka do masażu

Dla tych, którzy byli bardzo zestresowani, skłonni do retencji wody i cellulitu, strachu i zmartwień. Wypróbuj 30 ml olejku ze słodkich migdałów, 2 krople tymianku , 5 jałowca i 5 cyprysa. Zwiększ również aktywność fizyczną, wodę i świeże zielone warzywa.

Mieszanka do kąpieli dla osób podatnych na zapalenie pęcherza moczowego

Zmieszaj 1 szklankę soli z Morza Martwego, 4 krople drzewa sandałowego, 4 bergamotki i 4 jałowca . Pij też wieczorem herbatę rumiankową, ogranicz do minimum kofeinę, cukier i używki. Nigdy nie należy lekceważyć infekcji dróg moczowych, w tym zapalenia pęcherza moczowego, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych infekcji nerek.

Mieszanka do dyfuzora

4 krople kadzidła, tymianku i jałowca. Jeśli stan jest spójny, rozważ Hipnoterapię lub Terapię Polem Myśli!

Ważne porady dotyczące bezpieczeństwa

Gdy olejki eteryczne dostaną się do krwiobiegu, mogą mieć głęboki wpływ na nerki, ponieważ nasza krew przepływa przez nerki dwa razy na godzinę. Należy zatem zadbać o to, aby nie przeciążać nerek i nie powodować uszkodzeń. Olejki eteryczne NIE powinny być przyjmowane wewnętrznie jeśli nie ma takiej potrzeby i zawsze należy przestrzegać bezpiecznych ilości i metod aplikacji. Nie próbuj leczyć infekcji nerek samą aromaterapią. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek dolegliwość nerek, skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym. Aromaterapia może być stosowana do pierwszej pomocy przed wizytą u lekarza oraz w połączeniu z medycyną konwencjonalną, aby wzmocnić nerki i wspomóc powrót do zdrowia, jeśli zostanie to zatwierdzone przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!