Aromaterapia

Olejki eteryczne, które dodadzą Ci energii


Ćwiczenia mogą wiązać się z wieloma wyzwaniami i często zatrzymujemy się przy pierwszej przeszkodzie, ponieważ wydaje się, że trzeba się wspiąć na ogromną górę, ale to tylko myśl! Nawet niewielka ilość ćwiczeń może być korzystna dla naszego dobrego samopoczucia, jeśli jest to więcej niż zwykle; nie musimy zaczynać od wielkich! Niezależnie od tego, czy Twoje wyzwania są umysłowe, emocjonalne, fizyczne czy duchowe (może po prostu nie lubisz ćwiczeń!), istnieją olejki eteryczne, które pomogą Ci przezwyciężyć te szczególne problemy. Wszyscy mamy w sobie równowagę i niezależnie od tego, czy ćwiczenia oznaczają bieganie, chodzenie na siłownię, czy robienie czegoś łagodniejszego, jak joga lub chodzenie, wszyscy jesteśmy w stanie wprowadzić w życie jakąś formę fitnessu.  

Nie oznacza to jednak, że musimy wywierać na to presję, ponieważ chcemy wyglądać lepiej lub schudnąć; w rzeczywistości chodzi o podążanie za naszym ciałem i słuchanie tego, co jest w naszych sercach. Nie liczy się to, co jest na zewnątrz; to jest to, co jest w środku. 

Eksploracja duszy: nie masz pewności, które ćwiczenie jest dla Ciebie odpowiednie?

Po pierwsze, dobrze jest wiedzieć, jaki konkretny rodzaj ćwiczeń Cię zapali! Tak więc, nawet jeśli uważasz, że „ćwiczenie” nie jest dla ciebie, może istnieć dla ciebie forma, której nawet nie jesteś jeszcze świadomy. Każdy jest inny i jest tak wiele opcji do odkrycia!

Jeśli nie masz pewności, możesz spróbować pomedytować nad tym, używając olejków eterycznych, aby dowiedzieć się, co naprawdę jest w twoim sercu. Oczywiście nie musisz koniecznie medytować, aby to znaleźć – odpowiedzi już masz w sobie! Po prostu zacznij próbować różnych rodzajów ćwiczeń; Jest tak wiele do wyboru. Wszystko, co sprawia, że ​​się ruszasz, to dobry początek. 

Poniższa mieszanka do aromaterapii zawiera świetną mieszankę olejków eterycznych, które pomogą Ci w poszukiwaniach tego, co kochasz, łącząc olejki przydatne dla zwiększenia pewności siebie, duchowości, kreatywności i połączenia z skoncentrowaną na sercu, wewnętrzną mądrością.

Soulful Wisdom Spritz: Dodaj 15 kropli olejku różanego, 10 kropli mirry i 5 kropli drzewa cedrowego do 100 ml hydrolatu z kwiatu pomarańczy (Neroli) i spryskaj pokój i wokół siebie podczas sesji medytacyjnej lub używaj przez cały dzień, gdy wchodzisz do środka nowe doświadczenia fitness i ćwiczeń.

Olejki eteryczne rozgrzewające mięśnie

Wyzwaniem na początku jest upewnienie się, że odpowiednio rozgrzejesz mięśnie przed rozpoczęciem ćwiczeń. Istnieje wiele badań, które sugerują, że przed rozpoczęciem ćwiczeń fitness należy zacząć od delikatnych rozciągań – a olejki eteryczne również mogą w tym pomóc! Zanim cokolwiek zaczniesz, możesz użyć rozgrzewającego balsamu do masażu, aby przygotować mięśnie!

Balsam do rozciągania i rozgrzewania mięśni:  zmieszaj 2 krople cynamonu, 2 krople imbiru i 2 krople olejku goździkowego w 15 ml bezzapachowego balsamu nawilżającego i nałóż tę rozgrzewającą mieszankę na mięśnie nóg i ramion przed rozciąganiem.

Olejki eteryczne, które dodadzą Ci energii

Jednym z głównych wyzwań jest posiadanie energii, aby osiągnąć swoje cele fitness. Przede wszystkim musisz upewnić się, że zachowujesz równowagę w innych obszarach, takich jak odżywianie i nawodnienie, czas odpoczynku, relaksacja i wysokiej jakości sen. Tak długo, jak utrzymujesz równowagę, powinno to pomóc ci zachować energię do ćwiczeń.  

Powiedziawszy to, zawsze jest dziwna walka z odczuwaniem sporadycznych załamań! Nie martw się jednak, ponieważ istnieją świetne olejki eteryczne, które zwiększają poziom energii, jeśli czujesz się trochę ospały! 

Energizing Dyfuzor Mieszanka:  Wypróbuj tę mieszankę w dyfuzorze do aromaterapii lub palniku świecowym przed ćwiczeniami: 3 krople cytryny, 2 krople limonki i 1 kropla rozmarynu. Lub – jeśli chcesz wziąć go ze sobą – zmieszaj do 3 kropli w inhalatorze aromaterapeutycznym i używaj tej mieszanki w podróży.

Pamiętaj, że jest jeszcze kilka innych rzeczy, które mogą pomóc – nie zapomnij o swojej energetyzującej playliście! 

Olejki eteryczne dla zachęty i skupienia 

Innym wyzwaniem, z którym często się spotykam, jest zachęta i koncentracja, aby iść dalej. Może to nastąpić, zanim jeszcze zaczniesz, lub może to oznaczać, że Twoja motywacja słabnie, gdy jesteś w połowie.

Możesz to zbadać w uważnej praktyce medytacyjnej, lub pisząc dziennik, aby pomóc sobie zbadać, dlaczego tak może być (lub nie; czasami po prostu „jesteśmy” zdemotywowani bez żadnego rzeczywistego powodu!). Możesz też użyć swojego dziennika, aby ustalić cele dla siebie. Pamiętaj, że ćwiczenia to nie tylko utrata wagi, to posuwanie się do przodu, ewolucja, znajdowanie tego, co sprawia, że ​​twoje serce jest szczęśliwe i bycie szczęśliwym zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Chodzi o bycie zdrowym i zrównoważonym.  

Tak więc, aby zachęcić i skupić się, wypróbuj tę piękną mieszankę aromaterapeutyczną:

Zachęcająca mieszanka z dyfuzorem skupienia:  dla jasności umysłu, motywacji i siły woli użyj 2 kropli grejpfruta, 2 kropli geranium i 2 kropli drzewa cedrowego w dyfuzorze do aromaterapii lub palniku do aromaterapii podczas dziennika! Lub wrzuć do 3 kropli tej kombinacji w inhalatorze aromaterapeutycznym i po prostu ruszaj!

Olejki eteryczne do budowania pewności siebie

Czasami jedyną rzeczą, która powstrzymuje naszą uwagę, jest pewność siebie! Musisz wiedzieć, że wszystko, czego potrzebujesz, jest wewnątrz. Jesteś całkowicie pełny i zdolny do robienia w życiu wszystkiego, na co masz ochotę. Tak więc, jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie osiągnąć takiego rodzaju sprawności, jaki chcesz uprawiać, to: to kłamstwo! Jesteś zdolny do wszystkiego, powiem ci! Pozwólcie, że wyjaśnię, jak działa życie… Zawsze działamy w myślach w chwili; widzimy życie przez nasz własny obiektyw i kuszące jest wierzyć we wszystko, co myślimy! Ale czasami nie widzimy prawdy, ponieważ jesteśmy tak zaciemnieni przez nasze własne myślenie, że nie możemy uzyskać jasności. Często, szczególnie jeśli doświadczamy niepokoju, tkwimy w naszych myślach, a te myśli mogą być negatywne lub ciemne. Ale to tylko myśli. Pod nimi nadal jesteśmy wrodzoną całością, doskonałą istotą, jako którą się urodziliśmy.

Ta mieszanka olejków eterycznych może pomóc Ci przypomnieć o Twoim własnym wewnętrznym pięknie; spróbuj zrelaksować się w cudownej, ciepłej, aromatycznej kąpieli, zanim zaczniesz nawet kontemplować ćwiczenia, aby ponownie połączyć się z tą prawdziwą wewnętrzną perfekcją.  

Mieszanka do kąpieli Inner Beauty Confidence Reminder: Wymieszaj 3 krople paczuli, 2 krople bergamotki i 2 krople cyprysu z 15 ml bezzapachowego olejku do kąpieli i dodaj do kąpieli. Połóż się w wannie i zrób wdech licząc do 6, przerwij na 4, a wydech na 8. Powtarzaj to przez 10 minut.

Kiedy już odzyskasz jasność umysłu, możesz iść i wykonać dowolne ćwiczenie!

Uzupełnianie równowagi za pomocą yin: uziemienie z powrotem

Oprócz silnego, energetycznego trybu sprawności Yang, bardzo ważne jest ćwiczenie elementu równoważenia Yin w ramach reżimu ćwiczeń. Yin i Yang są równoznaczne z „równowagą” w koncepcji chińskiego taoizmu, przy czym Yang reprezentuje męską, dzienną, silną energię, a Yin to kobieca, nocna, miękka energia. Mówi się, że razem tworzą całość, będąc punktem wyjścia do zmiany. Jeśli więc chcesz zmienić swoją rutynę fitness, czy jest lepszy sposób niż uwzględnienie tej równowagi?

Aby to osiągnąć, możesz spróbować wykonywać delikatne, pasywne ruchy rozciągające Yin Jogi, po ćwiczeniach, aby rozluźnić ciało, umysł i duszę po intensywnym treningu fitness – lub możesz zrobić coś innego delikatnego i miękkiego. Rozpylanie olejków eterycznych po ćwiczeniach może pomóc Ci wrócić do wewnętrznego spokoju po zastrzyku adrenaliny i endorfin, którego doświadczyłeś podczas treningu.  

Podczas wykonywania praktyki yin – cokolwiek to może być (może to być nawet czytanie książki, aby zejść z szybkiego tempa Yang) – dlaczego nie użyć poniższej mieszanki Yin Yoga, aby wesprzeć swoje cele? Jest to szczególnie wspaniałe na zakończenie dnia przed snem!

Mieszanka dyfuzora Yin Yoga Balance: Aby uzyskać relaks po ćwiczeniach, spróbuj rozprowadzić 2 krople rumianku, 2 krople róży i 2 krople ylang ylang w dyfuzorze do aromaterapii lub palniku.

Olejki eteryczne na potreningowe zmęczenie 

Kolejnym wyzwaniem po treningu, które możesz napotkać, nawet jeśli możesz z radością zachować energię, jest to, że możesz czuć się zmęczony. Istnieje wiele olejków eterycznych, które w tym pomagają, ale moją ulubioną jest ta aromaterapeutyczna mieszanka do kąpieli, która wykorzystuje detoksykującą różową sól himalajską , która może naprawdę pomóc również mięśniom!

Kąpiel w walce ze zmęczeniem: Aby pomóc przezwyciężyć zmęczenie, przeprowadź ciepłą kąpiel i zamknij wszystkie drzwi i okna, aby para nie mogła się wydostać. Rozpuść 2 szklanki różowej soli himalajskiej w 500 ml wrzącej wody. Wymieszaj 15 ml olejku do kąpieli z 4 kroplami lawendy, geranium i słodkiej pomarańczy. Wyłącz telefon, aby się zrelaksować i dodaj mieszankę soli do kąpieli, a następnie połóż się i zrelaksuj po ciężkiej pracy! Pamiętaj o głębokim wdechu i wydechu podczas leżenia – oddychanie może być naprawdę korzystną techniką walki ze zmęczeniem!

Olejki eteryczne łagodzące ból mięśni

Oczywiście ból mięśni to kolejny obszar, w którym mogą pomóc olejki eteryczne! Jednak patrząc na to z odpowiedniej perspektywy, normalne jest doświadczenie fitnessu! Więc pamiętaj:

Olejek do masażu po ćwiczeniach na bóle: Dodaj 2 krople olejku z dzikiego majeranku, 2 krople lawendy i 2 krople czarnego pieprzu do 15 ml olejku ze słodkich migdałów wmasuj w obszar dotknięty chorobą – lub w poprzek całego ciała – w kierunku serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *