Jakie olejki wspomogą Twoją pracę w domu?


Wygląda na to, że praca w domu stała się dla wielu z nas nową „normalną” w ostatnich miesiącach, od czasu Covid-19, i chociaż ma to pewne zalety – od odzyskania dodatkowego czasu potrzebnego na dojazd do pracy po posiadanie rodziny w domu – ma to również swoje wady, które mogą wpływać na nasze samopoczucie. Pomyślałem, że podzielę się tym, w jaki sposób olejki eteryczne mogą pomóc nam odzyskać, kontrolować i wspierać nasze samopoczucie w tych trudnych czasach. Nawet jeśli naprawdę zmagamy się z naszymi nowymi sposobami pracy i czujemy, że wszystko jest stracone – to nigdy nie może być – wszystko, czego potrzebujemy, to moc natury, aby przypomnieć nam, że zawsze jesteśmy w porządku!

Dobre samopoczucie emocjonalne

Zacznijmy od emocji. Podczas gdy dla niektórych praca w domu jest wyzwalająca, dla innych może być izolowana i stresująca, z ciągłym wyzwaniem utrzymania motywacji i koncentracji. Oto niektóre z wyzwań, przed którymi stoi tak wielu z nas, gdy próbujemy kontynuować nasze tygodnie pracy z sypialni lub sofy. 

Masz do dyspozycji kilka świetnych mieszanek aromaterapeutycznych! Przyjrzyjmy się każdej z osobna, aby wybrać takie olejki, które będą dla Ciebie najlepsze.

Naprężenie

Jeśli doświadczasz stresu – być może dlatego, że faktycznie wykonujesz więcej pracy teraz, gdy jesteś w domu, lub dlatego, że próbujesz żonglować wszystkim na raz – wtedy będziesz potrzebować mieszanki, która pomoże ci zachować spokój i przypomnieć ci o twojej spokojniejszej naturze.

Olejki takie jak bergamotka , słodka pomarańcza, melisa, rumianek, mandarynka, lawenda, róża, szałwia muszkatołowa i neroli to wspaniałe olejki, które pomogą Ci się odstresować. Oto kilka polecanych mieszanek, ale pamiętaj, że możesz je zastąpić własnymi ulubionymi olejkami:

Odstresowująca kąpiel

Zgadza się – praca w domu oznacza, że ​​możesz mieć cudowną kąpiel w przerwie! Ktokolwiek pomyślał o takiej możliwości? Jeśli jesteś podobny do mnie, poczujesz, jak stres znika na samą myśl o tej uczcie! Jeśli uważasz, że dzień jest mniej niż spokojny, możesz wziąć kąpiel w porze lunchu (dlaczego nie?) i dodać następującą mieszankę.

Wymieszaj 3 krople lawendy, 3 krople bergamotki i 2 krople neroli w 15 ml olejku do kąpieli lub żelu pod prysznic i dodaj do kąpieli. Daj sobie pół godziny na po prostu odpoczynek i odetchnięcie – poczuj, jak stres i napięcie znikają!

Dyfuzja w domowym biurze

Aby zachować spokój, rozprowadź trochę olejków w swoim domowym biurze! Nie chcesz, aby było tak uspokajająco, że zasypiasz przy biurku, więc przyjemna mieszanka orzeźwiających, ale uspokajających olejków naprawdę pomoże.

Wymieszaj 3 krople melisy , 2 krople mandarynki i 2 krople bergamotki w wodzie w elektrycznym dyfuzorze do aromaterapii lub palniku świecowym i rozpylaj do 30 minut w ciągu dnia!

Izolacja

Inną ważną rzeczą, która w tej chwili wpływa na ludzkie emocje, jest izolacja. Dla wielu życie biurowe i zawodowe polega na byciu towarzyskim! Oczywiście praca w domu oznacza nie wychodzenie z domu i bycie trochę pustelnikiem. Niektórym to odpowiada, ale dla tych, którzy są zwierzętami społecznymi, brak interakcji może wydawać się przytłaczający.

Chociaż same olejki eteryczne nie umniejszają faktu, że nie możemy w tej chwili wyjść z domu do pracy, istnieją olejki, które mogą pomóc w emocjach izolacji i samotności. Dlaczego nie skorzystać z niektórych z nich i cieszyć się czasem spędzonym w samotności – potraktuj to jako okazję do zanurzenia się w sobie i spędzenia dobrej jakości, pielęgnowania czasu ze sobą, a to może sprawić, że poczujesz się lepiej. Możesz również sprawdzić, czy możesz znaleźć grupy online, z którymi możesz się połączyć! Jest tak wielu ludzi, którzy czują to samo, więc nie czuj się samotny! Możesz nawet wskoczyć na moje media społecznościowe i połączyć się z miłością do olejków eterycznych!  

Olejki takie jak różany, szałwia muszkatołowa, kadzidło, paczula, geranium, ylang ylang i yuzu to piękne, radosne i uwalniające emocje olejki do tego szczególnego wyzwania, jakim jest praca w domu. Oto kilka mieszanek, które mogą pomóc:

Mieszanka samoodżywiania

To może wydawać się trochę obce cieszyć się czasem ze sobą, jeśli jesteś tak przyzwyczajony do przebywania w biurze pełnym ludzi, ale jest to okazja, aby naprawdę połączyć się ze sobą. Więc w przerwie na lunch, zamiast wychodzić z innymi, dlaczego nie wykorzystać czasu na rozpieszczanie siebie? Ciesz się tą mieszanką do masażu:

Wymieszaj 2 krople paczuli , 2 krople róży, 2 krople geranium i 15 ml olejku z pestek winogron i wmasuj w skórę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby delikatnie podarować sobie dar pielęgnacyjny. Tak często szukamy u innych tego, co sami możemy zaoferować, więc jeśli czujesz się samotny, często dzieje się tak dlatego, że nie dajesz sobie daru miłości własnej. To doskonały sposób na uhonorowanie siebie.

Wesoła dyfuzja

Aby poprawić sobie humor, gdy czujesz się trochę samotny, dlaczego nie poprawić nastroju pięknymi olejkami? Oto jedna z mieszanek niszczących samotność: 

Rozpyl 3 krople Yuzu , 2 krople szałwi i 1 kroplę Ylang Ylang w razie potrzeby przez maksymalnie 30 minut!

Motywacja i koncentracja

Oczywiście, gdy nie jesteśmy w biurze, możemy mieć trudności ze skupieniem się i utrzymaniem motywacji! W domu jest tyle rzeczy, które mogą przyciągnąć naszą uwagę, a koncentracja może być trudna. Olejki eteryczne mają wspaniałe właściwości, które pomagają w skupieniu i motywacji! Olejki takie jak cytrynowy , rozmarynowy, miętowy i bazyliowy oferują prawdziwą energię do skupienia, podczas gdy olejki takie jak limonkowy, grejpfrutowy i z trawy cytrynowej mogą pomóc w motywacji, więc połączenie tych dwóch z pewnością zapewni ci czujność i uważność przez cały dzień. Oto kilka mieszanek do wypróbowania:

Alert i uważna dyfuzja

Aby się obudzić i zachować koncentrację, wypróbuj kilka ożywiających olejków:

Rozpylaj 3 krople cytryny, 2 krople rozmarynu i 2 krople bazylii przez 30 minut rano, aby dodać sobie energii i przygotować swój dzień!

Motywacyjny inhalator

Aby utrzymać motywację przez cały dzień, trzymaj inhalator do aromaterapii w pobliżu:

Wrzuć 2 krople trawy cytrynowej i 1 kroplę limonki do inhalatora i powąchaj, gdy zaczniesz blaknąć i musisz poczuć się bardziej przebudzony.

Problemy z mięśniami

Praca w domu ma oczywiście wpływ nie tylko na sprawy umysłowe i emocjonalne; to także fizyczne. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do naszych ergonomicznych biurek w pracy, ale dość często nasze niewłaściwe domowe biurka i krzesła – a nawet nasze laptopy – nie są tak wyprofilowane, a to może powodować bóle mięśni i bóle w całym naszym ciele – od bólu szyi po dolny ból pleców i nie tylko.

Oczywiście najlepszym lekarstwem na to jest zapobieganie – powinieneś priorytetowo skonfigurować swoje domowe biuro, aby było bezpieczne. Istnieje również wiele olejków, które mogą pomóc rozluźnić napięcie mięśni i uwolnić wszelkie napięte obszary. Olejki takie jak Czarny Pieprz , Słodki Majeranek, Lawenda, Eukaliptus, Rumianek i Krwawnik są idealne w mieszankach łagodzących ból. Oto kilka pomysłów na połączenie:

Mieszanka do masażu łagodzącego mięśnie

Aby pomóc zwalczyć te wyzwania mięśni, wypróbuj piękną mieszankę do masażu:

Dodaj 3 krople słodkiego majeranku , 2 krople czarnego pieprzu i 1 kroplę krwawnika do 15 ml olejku ze słodkich migdałów i wetrzyj olejek w skórę wokół zaatakowanych mięśni, w kierunku serca.

Rolka do ćwiczeń

Innym sposobem na złagodzenie wszelkich problemów z mięśniami jest upewnienie się, że wychodzisz poćwiczyć – spróbuj małego spaceru w porze lunchu i korzystaj z przeciwskurczowych i przeciwzapalnych olejków w drodze:

Dodaj 2 krople lawendy, 1 kroplę rumianku i 10 ml oleju z pestek winogron do butelki typu rollette i dobrze wymieszaj. Przetaczaj się na punkty tętna zgodnie z wymaganiami, aby wchłonąć je do krwiobiegu lub bezpośrednio na dotknięte mięśnie.

Odżywianie duszy i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Wreszcie, podczas pracy w domu łatwo jest wpaść w niezdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, dlatego warto spróbować oddzielić poczucie pracy i zabawy oraz odżywić swoją duszę odrobiną przestoju.  

Można to łatwo zrobić dzięki aromaterapii! Przypomnij sobie czas pracy dzięki stymulującym olejkom , takim jak mięta pieprzowa , mięta zielona, ​​cytryna i rozmaryn, i ciesz się większą ilością kojących olejków – takich jak mandarynka, bergamotka i kadzidło, aby uspokoić i odmłodzić się po pracy – i trzymaj się „czasu domowego” każdego dnia! Oto kilka wskazówek:

Rozproszenie czasu pracy

Rano jasno określ swój dzień z przypomnieniem, że pracujesz:

Rozpyl 3 krople cytryny, 2 krople mięty i 1 kroplę rozmarynu, aby skupić się na pracy.

Rozproszenie wiatru

Aby zdefiniować swój czas na zabawę, użyj zabawnej, ale uspokajającej mieszanki, aby przypomnieć swojemu ciału o jego granicach:

Rozpyl 3 krople mandarynki , 2 krople bergamot i 2 krople kadzidłowca o ustalonej porze każdego dnia, kiedy zdecydujesz się zakończyć pracę. To przypomni ciału o wyraźnych granicach między pracą a zabawą.

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo ważne jest, aby dbać o siebie podczas pracy w domu pośród tego szaleństwa. Ustaw sobie pewne granice równowagi między życiem zawodowym a prywatnym i zintegruj troskę o siebie. Pamiętaj, że masz kontrolę nad tym, jak zarządzasz swoim dniem – dotyczy to również olejków eterycznych, które wybierasz, aby przypominać sobie, że zawsze wszystko w porządku. Dodaj odrobinę natury do swojego dnia i pozwól nosowi kierować wyborem olejku. Ciesz się, uważaj – i nie pracuj zbyt ciężko!


KRWAWNIK, NIEBIESKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *