AromaterapiaCiekawostki

5 rytuałów oczyszczających naszą energię z negatywności


Wszyscy jesteśmy tworem materii i energii – zgodnie z fizyką – i chociaż nie zawsze jesteśmy świadomi tego, jak wpływa na nas reszta wszechświata, jesteśmy istotami wibracyjnymi, które składają się z energii. Nauka może to wyjaśnić, ale niektóre jej elementy są nadal uważane za „magiczne”, których nie można jeszcze w pełni zrozumieć, ale jeśli kiedykolwiek miałeś reiki lub inną holistyczną terapię, prawdopodobnie odczułeś poczucie pracy z energią i to, jak wszyscy jesteśmy połączeni. Na przykład aromaterapia jest często dość intuicyjna, a ta wrażliwość i głębokie wsłuchiwanie się w to, co jest potrzebne, jest doskonałym przykładem tego, jak odczytujemy naszą energię.

Oczywiście w ostatnim czasie było wiele negatywnych opinii na całym świecie – wystarczy włączyć wiadomości, a zostaniesz zalany COVID lub innym negatywnym przekazem. Jeśli spojrzysz w stronę ciemności, znajdziesz ją prościej niż kiedy kolwiek dotąd, więc naprawdę łatwo jest zanurkować w króliczą norę i zacząć odczuwać ciężką energię. Wiedząc, co wiemy o tym, że jesteśmy istotami energetycznymi, łatwiej jest zrozumieć, jak to może zacząć na nas wpływać – a więc istnieje wezwanie do głębokiego duchowego oczyszczenia i ochrony. To zbiorowe. Ale jeśli jesteś troskliwym profesjonalistą – czy to medycznym, czy holistycznym – będziesz miał do czynienia z trudniejszymi sytuacjami niż zwykle – będziesz musiał się mierzyć ze strachem, smutkiem i stratą – i możesz czuć się trochę wyczerpany – lub ogólnie uczucie podatności na negatywne energie.  

Wielu z nas dość łatwo może wyłączyć wiadomości i chronić się w naszych domach, ale kiedy powoli wynurzamy się z całorocznej poczwarki, pojawia się wiele strachu; tak jak motyl opuszcza swoją papkowatą poczwarkę, zaczynamy ponownie rozkładać skrzydła i czujemy się nieco delikatni. Dobrą wiadomością jest jednak to, że niezależnie od tego wszystkiego, możemy tak naprawdę wykorzystać naszą własną moc – naszą wewnętrzną wiedźmę – do świadomego oczyszczania i ochrony naszych energii przed wszystkim negatywnym. Mówię o „wewnętrznej wiedźmie” , bo widzę, że wszyscy jesteśmy potężnymi twórcami z magią w sobie, i często o tym zapominamy – ale tak naprawdę oznacza to, że mamy zdolność okiełznania energetycznej magii rytuałów i mocy olejków eterycznych natury, aby przekształcić wszelkie negatywne nastawienie, tak abyśmy mogli stworzyć cudowne życie. Wszystko zależy od naszego skupienia.  

Istnieją sposoby na ochronę naszych energii przed negatywnością, więc gdy wyruszamy z powrotem w świat, pomyślałem że podzielę się kilkoma wskazówkami, jak wykorzystać piękne energetyczne oczyszczanie i ochronę olejków eterycznych, aby rozproszyć negatywną energie i chronić się biorąc na siebie wszystkie ciężary, zmartwienia i ciemność. Nie możesz nalewać z pustego kubka, tak mówią – więc zadbaj o siebie – umysł, ciało i ducha!  

Jak okiełznać moc rytuału 

Poniżej dzielę się kilkoma potężnymi praktykami i mieszankami olejków eterycznych, ale zanim zaczniemy, najważniejszą rzeczą, którą należy się zająć, jest działanie rytuału – w przeciwnym razie może się wydawać, że po prostu „robisz” – ale nie chcesz użyć rytuału. Nie tylko palimy kadzidło ze względu na to; musi być to celowy i świadomy wybór. Dlatego najpotężniejszy rytuał obejmuje sekwencję czynności wykonywanych w przepisanej, regularnej sekwencji ceremonii, a powodem tego jest stworzenie sposobu na regularne zwracanie uwagi na intencję. Dlaczego to ważne? Cóż, stworzyć zmianę i transformację (czyli w tym przypadku oczyścić i chronić naszą energię). W magicznym czarostwie dążymy do poruszania się, zmieniania, tworzenia i wpływania na rzeczy, wykorzystując nasze skupienie za pomocą zaklęć. Im bardziej skupiamy się na intencji, tym bardziej możemy się przemienić. Tak więc magia jest zawsze, po pierwsze, celowa, a po drugie, rytualna.

Dlatego nasza intencja na początku naszej pracy rytualnej jest naprawdę ważna. Wszystko, co robimy, aby wykonać nasz rytuał, musi sprawiać wrażenie świadomego urzeczywistniania naszej intencji – w tym przypadku oczyszczenia i ochrony naszej energii. Wybieramy nasz własny rytuał, czując to, co jest dla nas zestrojone, więc chociaż mam tutaj kilka sugestii, moje pytanie do ciebie brzmi: co najbardziej doprowadza cię do zestrojenia się z uczuciem, jakby twoja energia była oczyszczona i chroniona? To jest wyjątkowe dla nas wszystkich, więc wczuj się w to – poznasz po tym, jak rytuał czuje się w twoim ciele. Może się zdarzyć, że będziesz musiał bawić się różnymi opcjami, dopóki się nie dowiesz.

5 rytuałów oczyszczających naszą energię z negatywności

Oto kilka sugestii dotyczących rytuałów, które mogą oczyścić twoją energię (te rytuały mogą być nie dostosowane do ciebie, więc stwórz własne):

  1. Rozmazywanie ziołowe – palenie ziół – często szałwii – to znany sposób na oczyszczanie, zwany rozmazywaniem. Możesz stworzyć własne pałeczki do rozmazywania jako rytuał sam w sobie, zbierając gałązki ziół, aby zebrać je razem z zamiarem oczyszczenia swojej energii. Znajdź 15 gałązek suszonych ziół – szałwii, rozmarynu, tymianku lub do wyboru – zbierz je w belkę razem ze sznurkiem i możesz je zapalić! Możesz również wrzucić kilka sypkich ziół na krążek kadzidła i potrząśnij nim kilkoma kroplami olejku eterycznego z trawy cytrynowej, aby stworzyć obłok dymu, który naprawdę wzmocni twój rytuał!
  2. Medytacja ze świecą – spal kadzidło i usiądź, aby medytować, wpatrując się w zapaloną świecę umieszczoną na wysokości oczu, jednocześnie skupiając się na zamiarze oczyszczenia swojej energii z negatywności. Wrzuć jedną kroplę olejku miętowego do roztopionego wosku (gdy płomień zgaśnie).
  3. Śpiewanie – używanie głosu jest dość terapeutyczne i oczyszczające – delikatnie zaśpiewaj dźwięk „Aah”, jednocześnie kładąc rękę na sercu i skupiając się na zamiarze oczyszczenia negatywnej energii (rozpraszaj olejki podczas śpiewania).
  4. Dziennik Pełni Księżyca – napisz swój zamiar uwolnienia się od wszelkich negatywnych uczuć, zapisując je w formie listu, a następnie spal je w świetle księżyca.
  5. Oczyszczanie Natury – bycie trzymanym przez naturę to jeden z najpotężniejszych sposobów, jakie znam, aby rozproszyć negatywną energię – dosłownie jesteś ładowany energią natury! Usiądź przez godzinę na trawie, zabierając ze sobą olejki eteryczne, a poczujesz się tak oczyszczonym.

Oczywiście na pewno zechcesz nasycić i wzmocnić te rytuały olejkami eterycznymi, ponieważ olejki są dla mnie naprawdę kluczowym składnikiem w praktyce transformacji. Olejki eteryczne powodują zmiany fizyczne, umysłowe, emocjonalne i duchowe, ponieważ są silnymi i naturalnymi substancjami chemicznymi. Mają indywidualne właściwości terapeutyczne, więc jeśli wybierzesz odpowiednie, oferują potężną alchemię. Poniższe olejki eteryczne mają najlepsze właściwości wspierające Twoją intencję „oczyszczania”.

Olejki eteryczne do oczyszczania negatywnej energii

Olejki oczyszczające obejmują: z trawy cytrynowej, cyprysu, kadzidła , cytryny, eukaliptusa, eukaliptusa cytrynowego, rozmarynu, mięty pieprzowej, słodkiej pomarańczy 

Oczyszczające Mieszanki Rytualne

Idealnie, do rytuału „oczyszczającego”, użyjesz tych oczyszczających olejków w spritzu, aby spryskać całe ciało i wokół aury (przestrzeń wokół ciała) – lub możesz umieścić je w dyfuzorze:

Spritz oczyszczający: zmieszaj 15 kropli trawy cytrynowej, 10 kropli cyprysu i 5 kropli olejku eterycznego z rozmarynu w 100 ml hydrolatu z oczaru wirginijskiego – spryskaj się podczas rytuału z zamiarem oczyszczenia wszelkich negatywnych energii.

Dyfuzja oczyszczająca: Rozpylaj 3 krople kadzidła, 3 krople cytryny i 1 kroplę cytryny eukaliptusa w wodzie w palniku świecowym lub elektrycznym dyfuzorze przez 30 minut, wykonując swój rytuał i koncentrując się na zamiarze oczyszczenia.

5 rytuałów chroniących naszą energię przed negatywnością

Oczywiście, oprócz oczyszczenia, będziesz również chciał mieć rytuał, aby chronić swoją energię, więc oto kilka sugestii na to! Są to dość uziemiające rytuały i olejki, ponieważ ochrona naszej energii jest bardzo podstawową czakrą. Oto kilka pomysłów:

  1. Kąpiele solankowe – oczywiście olejek eteryczny i kąpiel z solą Epsom to świetny sposób na ochronę energii – dodaj 2 szklanki soli Epsom do miski, wymieszaj 3 krople drzewa cedrowego, 3 krople paczuli i 2 krople Ylang Ylang z 15 ml olejku do kąpieli i połączyć z solami. Dodaj do ciepłej wody w wannie i siedząc w niej wdychaj terapeutyczny zapach i skup się na ochronie swojej energii.
  2. Bębnienie – używanie rodzimego bębna (lub czegokolwiek, co możesz znaleźć!) jest naprawdę potężnym i uziemiającym sposobem ochrony twojej energii. Stwórz sobie trochę miejsca, aby intuicyjnie uderzać w bęben, poruszając się po pokoju, tańcząc do rytmu, z zamiarem ochrony. 
  3. Wizualizacja – wizualizacja to potężna metoda tworzenia ochrony. Usiądź i rozprowadź olejki, gdy wizualizujesz siebie w otoczeniu białego, ochronnego światła, które dociera od ciebie do ziemi i do wszechświata.
  4. Ruch ugruntowujący – każda praktyka ruchowa może być wykorzystana do zaprzęgania ochrony – może to być joga, taniec lub chodzenie. Zanim zaczniesz, ustaw intencję ochrony przed negatywnością, używając poniższej mieszanki do masażu, aby uświadomić sobie pragnienie ochrony w każdej komórce twojego ciała.
  5. Kryształy – możesz ładować swoje kryształy pod pełnią księżyca z zamiarem użycia ich do ochrony. Czarny turmalin jest wspaniałym kamieniem ochronnym, a przezroczysty kwarc wzmocni każdą intencję, więc te są dobre w użyciu – a kiedy już je naładujesz, noś je przy sobie przez miesiąc, aby przypominać o skupieniu.

Olejki eteryczne chroniące przed negatywną energią

Olejki uziemiające i ochronne obejmują drzewo cedrowe , drzewo sandałowe, paczulę, wetywerię, ylang ylang, świerk czarny, mirrę, różę 

Chroniące Mieszanki Rytualne

Bardziej uziemiająca mieszanka wzmocni twoje rytuały ochronne, oto dwa:

Masaż ochronny – zmieszaj 3 krople cedru, 2 krople paczuli i 1 kroplę Ylang Ylang w 15 ml oleju ze słodkich migdałów lub pestek winogron i wmasuj w ciało w kierunku serca, z intencją ochrony Twojej energii.

Dyfuzja ochronna – Rozpylaj 3 krople drzewa sandałowego , 3 krople róży i 1 kroplę mirry w palniku świecowym lub elektrycznym dyfuzorze przez 30 minut podczas wykonywania rytuału i skupiania się na intencji ochrony.

Wszystkie te rytuały są pomysłami na rozpoczęcie podróży polegającej na skupieniu się na oczyszczeniu i ochronie, ale radzę zacząć tworzyć własne, wprowadzając do nich własną magię i kreatywnie tworząc swoje mieszanki. Im bardziej będziesz intuicyjny, tym bardziej poczujesz odmłodzenie swojej energii. Miłego mieszania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *