Jakie olejki eteryczne tonizują skórę po utracie wagi?

Wiele osób, które przeszły znaczną utratę wagi, może stanąć przed wyzwaniem związanym z luźnym, wiotkim odcieniem skóry. 

Produkcja kolagenu (i elastyny) w skórze jest ważna, ponieważ są to białka znajdujące się w tkance łącznej organizmu, kościach, więzadłach i skórze. Kolagen zapewnia zdrową, gąbczastą strukturę skóry, a elastyna nadaje jej elastyczność. Aromaterapia może poprawić koloryt i regenerację skóry na wiele różnych sposobów. Niektóre olejki eteryczne pomagają stymulować produkcję komórek skóry, wzmacniając w ten sposób integralność skóry. Inne pomagają zapobiegać ospałej, przekrwionej skórze, która powoduje złą cerę, poprawiając przepływ limfy i pobudzając krążenie. Poprawiając krążenie, pomagamy następnie zwiększyć dotlenienie i odżywienie skóry właściwej (warstwy pod skórą), poprawiając tempo produkcji kolagenu i namnażania komórek. Niektóre olejki pomagają zrównoważyć wydzielanie sebum,

Stosowanie olejków eterycznych w masażu stymuluje zakończenia nerwów obwodowych, pomagając złagodzić stres i napięcie, które mogą przyspieszyć rozkład kolagenu i elastyny. Wielu aromaterapeutów uważa, że ​​niektóre składniki odżywcze i białka zawarte w olejkach eterycznych również pomagają stymulować i chronić produkcję kolagenu i elastyny.

Jak zawsze, aby naprawdę poprawić sytuację, potrzebne jest całkowicie holistyczne podejście. Ważny jest również dobry reżim ćwiczeń, picie dużej ilości wody, dieta bogata w białko, która zawiera również dużo witaminy C, E, A, cynku i pierwiastka śladowego miedź. 

Doradzałbym stosowanie aromaterapii w pełnym zakresie, z użyciem niektórych olejków do masażu, aromatycznych kąpieli, peelingów i regularnie nakładanego balsamu lub olejku, w zależności od upodobań. Wskazane jest również zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej odżywcze oleje bazowe, a także najodpowiedniejsze olejki eteryczne. Twój indywidualny rodzaj skóry jest również ważny przy wyborze odpowiednich olejków eterycznych!

Przy normalnym typie skóry, gdzie jedynym problemem jest luźny koloryt skóry po utracie wagi, polecam poniższe, chociaż nic nie zastąpi indywidualnej konsultacji z wykwalifikowanym aromaterapeutą, który spojrzy za Ciebie na całość i odpowiednio dobierze olejki.

Tonizujący olejek do masażu

Zmieszaj 20 ml olejku z pestek winogron, 5 ml olejku kameliowego i 5 ml olejku z czerwonej marchwi z 5 kroplami olejku lawendowego, 3 kroplami geranium, 3 kroplami  rozmarynu  i 2 kroplami cytryny.

Aromatyczne sole do kąpieli

Wymieszaj 1 szklankę soli z Morza Martwego z 15 ml olejku jojoba, 5 kropli olejku lawendowego, 2 krople kopru włoskiego , 1 kroplę róży i 1 kroplę neroli. 

Nawilżający balsam/krem

Dodaj 10 kropli  olejku lawendowego , 7 kropli rozmarynu, 5 kropli kadzidła, 5 kropli limonki i 3 krople rumianku niemieckiego do 100 ml balsamu lub kremu nawilżającego. Nakładaj regularnie na dotknięte obszary.

Rewitalizujący peeling do ciała

Aby wspomóc usuwanie martwego naskórka, poprawiając koloryt i krążenie skóry: Wymieszaj 2 łyżki żelu do kąpieli i pod prysznic, 2 łyżki soli z Morza Martwego, 1 łyżka drobnych płatków owsianych, 1 łyżka sody oczyszczonej, 5 kropli olejku z limonki, 2 krople cytryny , 2 krople rozmaryn, 2 krople kopru włoskiego i 2 krople geranium . Dobrze wymieszaj i użyj natychmiast, nakładając płynnymi ruchami okrężnymi.

Korzystanie z gorącego/zimnego

Naprzemienne używanie ciepłej i zimnej wody bardzo pobudza krążenie – spróbuj zmienić prysznic z ciepłej na zimną. Zalecane są również regularne sauny/łaźnie parowe, a następnie zimny prysznic lub mały basen.

Uwaga: W przypadku masażu i balsamu do ciała zawsze pamiętaj, aby nakładać ruchami do góry na kończyny (w kierunku serca), aby wspomóc krążenie krwi i limfy oraz zgodnie z ruchem wskazówek zegara na brzuch, aby wspomóc trawienie.


BEWIT WLOSS

Mieszanka WLOSS została stworzona tak, aby oddziaływała na te części mózgu, które odpowiadają za nasze uczucia głodu i sytości.

Inhalowanie jej zmniejszy Twój apetyt, a tym samym stanie się skutecznym pomocnikiem w odchudzaniu.

Zawiera olejek z anyżu, który wspomaga prawidłowe trawienie i pomaga w utrzymaniu wagi ciała. Również olejek goździkowy stymuluje pracę układu pokarmowego i pomaga w oczyszczaniu. Olejek z mięty pieprzowej ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie woreczka żółciowego, wątroby, jelit i całego układu pokarmowego, jak również dróg moczowych. Oddziałuje nie tylko na zdrowe trawienie, ale i dobre psychiczne samopoczucie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *