Motywacja

Bądź sobą – zdejmij maskę i odkryj swoją wyjątkowość


Ileż to my energii wkładamy w to, by pokazać się innym ludziom z najlepszej strony. Ile „masek” człowiek wkłada każdego dnia by ukryć swoją prawdziwą twarz ? Można się w tym wszystkim pogubić do tego stopnia, że w głowie zaczyna rodzić się pytanie „kim ja w ogóle jestem?”

Czy ty też miewasz problemy w określeniu siebie – w byciu prawdziwym sobą i ukazaniu swojej autentyczności w towarzystwie innych ludzi? Może już najwyższy czas coś z tym zrobić. Bycie sobą może okazać się znacznie prostsze niż udawanie kogoś, kim nie jesteś. Z pewnością będzie mniej stresujące.

Działanie w sposób, który ma za zadanie wywrzeć wrażenie na innych ludziach pozbawia Cię mnóstwa energii. Gra jaką toczysz może nie być warta świeczki. Ludzie, którym starasz się zaimponować mogą zmienić zdanie, możesz źle zinterpretować ich oczekiwania i możesz naprawdę zgubić swoją autentyczność w przybieraniu różnych ról. Życie na łasce oczekiwań innych to ciągły niepokój i rozgoryczenie – to pozbywanie się radości życia na własne życzenie.

Istnieje kilka sposobów na zbliżenie się do własnej unikatowej indywidualności. Dzięki tym sposobom poczujesz się lepiej w swojej skórze. Odsłonisz swoją unikatową, doskonałą, autentyczną twarz, której szczerość pozwoli Ci zdobyć prawdziwych przyjaciół – pokochać Cię dokładnie taką osobą, jaką jesteś.

1. Poświęcaj czas na poznawanie samego siebie

By odkryć to, jaką jesteś naprawdę osobą będziesz potrzebował/a czasu na odkrywanie (odszukiwanie) swojej indywidualności. Często poświęcamy mnóstwo czasu na rzeczy, które nie przyczyniają się do polepszenia jakości naszego życia odkładając sprawy naprawdę ważne na później. Czekamy na lepszą okazję. Faktem jest, że lepsza okazja na rozwinięcie swojej doskonałości nie nadejdzie. Teraz jest właśnie najlepszy czas!

Przez odkrywanie samego siebie, samopoznanie mam na myśli znalezienie swoich silnych, unikatowych cech, ale niewykluczanie również słabości. Poznaj swoje słabości, zidentyfikuj je byś później mógł/a znaleźć sposoby na ich rozwój. Samopoznanie jest podstawą rozwoju osobistego. To miejsce, od którego zaczynamy naszą podróż w kierunku życia, jakie pragniemy wieść.

Po raz kolejny kartka i długopis staje się rewelacyjną techniką. Przeciągnij pionową linię przez środek kartki. Po lewej stronie wypisz mocne strony po prawej słabe strony. Czyżbyś również nie doceniał/a swoich mocnych stron?

2. Zmień perspektywę

Dlaczego wciąż przybierasz maski? Czyżbyś uważał/a, że nie jesteś wystarczająco dobry/a? Być może masz takie przekonanie jednak ono Cię ogranicza. Pozwól, że coś ci powiem. Jesteś wspaniały/a! Pewnie się zastanawiasz jak mogę tak mówić nawet cię nie znając? Otóż wystarczy mi to, że jesteś jedyny/a w swoim rodzaju. Nie ma drugiej takiej osoby na tym świecie. Masz wyjątkowe cechy, których nie posiada nikt inny.

To próba spodobania się innym zabija twoją unikatowość i doskonałość. Zidentyfikuj się z doskonałością. Stań przed lustrem, spójrz sobie w oczy i powiedz: „Jestem wyjątkowy/a, jestem doskonały/a”. Nikt nie jest lepszy od Ciebie, więc nie ma potrzeby byś próbował/a zaimponować innym by zdobyć ich uznanie i poczuć się dobrze w swoim ciele. Możesz poczuć się dobrze z tym, kim jesteś już teraz. Zdobyłeś/as już uznanie świata w dniu swoich narodzin. Wtedy to powstało życie jakiego świat do tej pory nie nosił. Chyba już czas aby…

3. Docenić siebie

Doceń wszystkie aspekty swojego życia, nawet te, z których nie jesteś jeszcze w pełni zadowolony/a i które chciałbyś poprawić. Akceptując siebie takim, jakim jesteś jest punktem zwrotnym, w którym odnajdziesz swoją wolność. To początek, w którym zaczniesz wyrażać siebie bez oczekiwania na aprobatę ze strony innych.

4. Odszukaj wewnętrzną prawdą

Co jest dobre dla Ciebie? Co twój duch stara się przekazać? Potrzebujesz chwili ciszy niezagłuszonej staraniami o uznanie innych by wsłuchać się w swojego ducha. Rozwój duchowy buduje twoją pewność siebie, ponieważ twoje uczucia przestają zależeć od zewnętrznych okoliczności. Cała mądrość, wiedza, siła, podziw i wszystko inne znajduje się już w Tobie. Przez lata, w których szukałeś aprobaty innych, twoja doskonałość była usypiana. Odszukaj ją i rozbudź na nowo. Nie zagłuszaj swojego wewnętrznego głosu – wsłuchaj się uważnie.

5. Poczuj się dobrze w swojej skórze

Odszukaj spokój. Kiedy zaczniesz zwracać uwagę na stan swojego ducha staniesz się spokojniejszy/a. Przestaniesz walczyć o uznanie innych, ponieważ uczynisz mentalną zmianę. Zaczniesz realizować to co dla Ciebie ważne.

6. Doceniaj opinię innych, ale najpierw doceń własną opinię

Jeśli masz w nawyku, większą uwagę przykładać do tego, co inni myślą niż do tego, co sam myślisz (nawet, jeśli czujesz, że są w błędzie) to czas by rozpocząć pracę nad tym nawykiem i zmienić go. To co myślisz ma równą wartość a nawet większą wartość niż to, co myślą inni. Masz prawo do własnych myśli bez względu na to jak są one dziwne, trudne, ciężkie. To twoje życie – nie umniejszaj jego wartości.

7. Porzuć strach

Zaufaj swojemu wewnętrznemu głosowi. Niech będzie on twoim przewodnikiem. Czy boisz się tego, że możesz być w błędzie? Otóż możesz być w błędzie i masz prawo do tego pełne prawo. Na ścieżce rozwoju błędy są tym, co doceniamy najbardziej. To one pozwalają nam wzrastać – pozwalają zrealizować swój prawdziwy potencjał. Nie pozwól by zabrały ci one pewność tego, że każda sekunda, w której prawdziwie jesteś sobą jest ważniejsza od setek godzin, w których przybierasz maski dla uznania innych.

Pozdrawiam
Michal Jacek Kosla


Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że dostarczył Ci cennych wskazówek i inspiracji. Bardzo cenię sobie Twoją opinię, dlatego serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza poniżej. Podziel się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy sugestiami na temat omawianych tematów. Twoje spostrzeżenia są dla mnie niezwykle cenne i pomagają kształtować przyszłą zawartość bloga. Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy i mógłby pomóc innym, proszę o jego udostępnienie w sieci. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Raz jeszcze dziękuję za Twój czas i zaangażowanie.

Do aromaterapii wykorzystuje olejki eteryczne firmy “Bewit” , poniżej link do sklepu

Jeśli chcesz założyć bezpłatne konto w sklepie, aby mieć rabaty, dostęp do nowości i specjalnych promocji, skorzystaj z mojego linku referencyjnego

Klienci sklepu “Bewit”, którzy założyli konto z mojego linku referencyjnego, mogą liczyć na moją pomoc z zakresu aromaterapii ogólnej, czy aromaterapii klinicznej, oczywiście bezpłatnie. 

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną na WhatsApp: +48 510905719

Zapraszam do lektury moich książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *