AromaterapiaCiekawostki

Jak używać olejków eterycznych do czyszczenia i odświeżania domu?


Pisząc o aromaterapii, jednym z największych wyzwań jest poznanie niezwykle wszechstronnej natury i niezliczonych zastosowań olejków eterycznych. Staramy się nie tylko przekazać głębsze zrozumienie niezwykłych efektów terapeutycznych każdego olejku eterycznego, ale także wiele różnych sposobów, w jakie te zastosowania mogą przynieść korzyści tak wielu aspektom naszego codziennego życia.

Aromaterapeutyczne olejki eteryczne są tak wyjątkowe i wszechstronne, ze względu na ich naturalnie złożoną chemicznie naturę oraz fakt, że są one destylowaną esencją – skoncentrowaną wersją każdej rośliny, kwiatu lub drzewa, z którego pochodzą. W swojej naturalnej formie elementy terapeutyczne tak silnie współdziałają ze sobą.

Wiele nowoczesnych leków to zsyntetyzowane wersje tego, co można uzyskać z roślin. Nie zawierają żadnej energii ani siły życiowej, a bez pełnej równowagi obecnej w roślinie mogą wystąpić skutki uboczne. W czystych olejkach eterycznych masz „pakiet mocy” pełnego zakresu ich właściwości leczniczych i poprawiających nastrój, bez fałszowania lub syntetycznych zmian. Olejki eteryczne dają zatem „niezbędną” możliwość wykorzystania natury do wzbogacenia naszych możliwości terapeutycznych. Działają antyseptycznie, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, uspokajająco, przeciwdepresyjnie, rozluźniająco, są przydatne dla naszej skóry, naszych włosów, naszych codziennych ablucji. Można je stosować w kremach bazowych, balsamach, żelach do kąpieli i pod prysznic, olejkach do masażu, żelach przeciwzapalnych, inhalacjach, okładach i na wiele innych sposobów. Są silnymi poprawiaczami nastroju, dzięki czemu mogą nam pomóc w tak wielu aspektach naszego samopoczucia emocjonalnego. Mogą pomóc nam się zrelaksować, odprężyć i podnieść na duchu. Dają nam niemal nieograniczone możliwości, aby dać sobie impuls, a także są skutecznymi narzędziami we wszelkich strategiach profilaktycznej opieki zdrowotnej.

Używanie olejków eterycznych do czyszczenia i odświeżania naszego domu

Jednym z obszarów, w którym stosowanie olejków eterycznych jest prawdopodobnie zaniedbywane, jest sposób, w jaki mogą one pomóc nam stworzyć bezpieczniejsze środowisko domowe. Wielu z nas zdaje sobie teraz sprawę, że w XXI wieku grozi nam zbyt duży kontakt ze zbyt dużą ilością chemikaliów. W większości naszej rafinowanej żywności znajdują się dodatki chemiczne, pozostałości chemiczne w dużej części naszej wody oraz zanieczyszczenia w powietrzu, którym oddychamy. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy tworzyli jak najczystsze środowisko domowe, więc w miarę możliwości ograniczamy to, z czym się stykamy.

Jednak współczesny człowiek jest atakowany tymi reklamami. Aby „być czystym” – zarówno Twoje ciało, jak i Twój dom „musi mieć” ten produkt, ten spray, ten dezodorant, ten krem. Wszystkie są „bezpieczne i skuteczne” i po prostu nie można się bez nich obejść, jeśli wierzyć całej tej ciężkiej sprzedaży. Jednak żadna firma nigdy nie będzie testować bezpieczeństwa chemicznego koktajlu, który każdy z nas codziennie wchłania lub wdycha.

Używając produktów Base Formula, możesz przynajmniej zacząć dokonywać pozytywnych i bezpieczniejszych wyborów co do tego, co nałożysz na swoje ciało. Ale ważne jest również, aby pamiętać, że możesz używać olejków eterycznych, aby utrzymać swój dom w czystości i świeżości bez użycia syntetycznych chemikaliów.

Pomyśl o tym. Wtyczkowy odświeżacz powietrza, spray łazienkowy w aerozolu, spray lub krem ​​do czyszczenia wanny i umywalki, środek do czyszczenia toalet – kolejne dwa lub trzy różne środki czyszczące do kuchni, spray do dywanów, zasłon, legowiska dla psa, tkaniny środek zmiękczający i detergent piorący, i tak dalej. Oprócz kosztów, chemiczny koktajl pozostałości będzie zmętniał Twój dom. Nic dziwnego, że coraz więcej naszych dzieci cierpi na alergie!

Jednak dzięki aromaterapii już nigdy nie będziesz musiał kupować syntetycznego odświeżacza powietrza! Możesz dostosować własne zapachy do każdego pomieszczenia, wybierając różne olejki eteryczne. Możesz sporządzić własny spray antyseptyczny do powierzchni kuchennych oraz krem ​​do czyszczenia wanny i umywalki. Możesz nagle zauważyć, że Twoja lista zakupów ma mniejszą długość i koszty, ponieważ tworzysz bezpieczniejsze i przyjemniejsze środowisko domowe.

Zapachowanie domu olejkami eterycznymi

Pot Pourri

Aby zrobić swój własny kwiatowy aromaterapeutyczny Pot Pourri, wymieszaj ze sobą następujące składniki i umieść w ozdobnych miseczkach w domu. Alternatywnie dodaj do saszetek i umieść w szafach i szufladach, aby nadać zapach swoim ubraniom i powstrzymać mole. Większość olejków eterycznych działa jak środki odstraszające owady, więc ta metoda perfumowania domu pomoże również powstrzymać muchy w miesiącach letnich. Są również doskonałymi wzmacniaczami nastroju.

 • 2 czubate filiżanki suszonych kwiatów i liści lawendy
 • 1 czubata filiżanka suszonych płatków róży i pąków
 • 1 czubata filiżanka suszonych liści geranium
 • 1 czubata filiżanka suszonych kwiatów do wyboru
 • 1 łyżka proszku z korzenia Orrisa (w celu utrzymania koloru i zapachu)
 • 6 kropli olejku lawendowego
 • 6 kropli olejku geranium
 • 2 krople absolutu róży
 • 5 kropli olejku z limonki

Jeśli nie możesz zebrać i wysuszyć kwiatów z własnego ogrodu, zawsze możesz kupić całą gamę naturalnych suszonych kwiatów przez Internet.

Spraye do pokoju aromaterapeutycznego

 • Sypialnia: Zmieszaj 50 ml hydrolatu kwiatu pomarańczy lub hydrolatu różanego Otto z 50 ml wody. Dodaj 10 kropli olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy , 10 kropli lawendy, 2 krople neroli i 2 krople rumianku rzymskiego.
 • Łazienka: 50ml lawendowego hydrolatu i 50ml wody z 10 kroplami olejku sosnowego , 2 kroplami mięty pieprzowej , 5 kroplami cytryny i 5 kroplami limonki .
 • Salon: 50ml hydrolatu neroli, 50ml wody , 10 kropli olejku limonkowego, 4 krople benzoin  / kadzidłowca , 5 kropli geranium .
 • Kuchnia: 50 ml hydrolatu lawendowego , 50 ml wody , 5 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej , 5 kropli eukaliptusa , 5 kropli rozmarynu, 10 kropli  lawendy.

Tworzenie własnych środków czyszczących do aromaterapii

 • Do czyszczenia kabin prysznicowych: 2 łyżki proszku do pieczenia, 50 ml ciepłej wody, 2 krople  olejku eukaliptusowego , 5 kropli herbacianego. Wymieszaj i nałóż jak zwykle za pomocą druciaka z gąbką.
 • Naturalny środek do czyszczenia toalet: 1 łyżka proszku do pieczenia, 20 ml octu, 6 kropli olejku z drzewa herbacianego , 2 krople eukaliptusa, 6 kropli bergamotki . Jak zwykle wyszoruj szczotką toaletową.
 • Antyseptyczny spray kuchenny: 100 ml schłodzonej przegotowanej wody, 10 kropli olejku z drzewa herbacianego , 5 kropli eukaliptusa, 5 kropli  mięty pieprzowej , 5 kropli  cytryny . Dobrze wstrząsnąć przed użyciem.
 • Do trudnych zabrudzeń kuchennych: 2 łyżki proszku do pieczenia, 1 łyżka octu, 50 ml ciepłej wody, 5 kropli olejku z drzewa herbacianego , 1 kropla eukaliptusa. Wytrzyj jak zwykle.

W naturalnie czystym domu niezbędne są olejki eteryczne, proszek do pieczenia i ocet! 


Pozdrawiam
Michal Jacek Kosla


Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że dostarczył Ci cennych wskazówek i inspiracji. Bardzo cenię sobie Twoją opinię, dlatego serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza poniżej. Podziel się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy sugestiami na temat omawianych tematów. Twoje spostrzeżenia są dla mnie niezwykle cenne i pomagają kształtować przyszłą zawartość bloga. Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy i mógłby pomóc innym, proszę o jego udostępnienie w sieci. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Raz jeszcze dziękuję za Twój czas i zaangażowanie.

Do aromaterapii wykorzystuje olejki eteryczne firmy “Bewit” , poniżej link do sklepu

Jeśli chcesz założyć bezpłatne konto w sklepie, aby mieć rabaty, dostęp do nowości i specjalnych promocji, skorzystaj z mojego linku referencyjnego

Klienci sklepu “Bewit”, którzy założyli konto z mojego linku referencyjnego, mogą liczyć na moją pomoc z zakresu aromaterapii ogólnej, czy aromaterapii klinicznej, oczywiście bezpłatnie. 

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną na WhatsApp: +48 510905719

Zapraszam do lektury moich książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *