CiekawostkiZdrowie

Każdy znak zodiaku ma inny zestaw cech, które definiują naszą osobowość


Więc jakim znakiem zodiaku jesteś? Czy opis osobowości ma sens? Jeśli tak, dlaczego nie spróbować zalecanej mieszanki olejków eterycznych, która pomoże Ci zachować równowagę? Lub poszukaj alternatywnych olejków, które pasują do Twoich cech osobowości i stwórz własne, dostosowane do Twoich potrzeb astrologiczne mieszanki. Pamiętaj, aby podążać za nosem i wybierać te olejki, które najbardziej rezonują.


Wodnik – Urodzony między 20 stycznia a 18 lutego

Wiadomo, że ten znak jest rządzony przez Urana i pod wpływem elementu Powietrza. Oznacza to, że jego cechy osobowości są niezależne i indywidualne, ale ceniące więź z przyjaciółmi. Wodniki mogą być zbuntowane i uparte, ale są też życzliwymi i kochającymi ludźmi. Są intelektualistami, ale są też marzycielami, a to czyni ich bardzo innowacyjnymi! Mogą cierpieć z powodu zaburzeń krążenia.

Równoważące olejki eteryczne: Neroli i Mirra

Neroli jest bardzo relaksujący i uspokajający i pomaga ugruntować marzycieli, którzy stają przed nieuniknionymi wyzwaniami. Mirra jest również bardzo uziemiająca.

Mieszanka równoważąca:   Rozpyl 2 krople Neroli, 2 krople Lawendy i 1 kroplę Mirry w dyfuzorze do aromaterapii lub palniku świecy.

Sposób użycia: Wypróbuj piękną medytację, aby ugruntować się w chwilach braku równowagi. Rozpyl powyższą mieszankę i ciesz się 10 minutami oddychania. Wdech licząc do 8, pauza przez 4, a następnie wydech przez 10.

Ryby – Urodzony między 19 lutego a 20 marca

Mówi się, że Ryby są rządzone przez Neptuna i Jowisza oraz pod wpływem elementu Wody. Oznacza to, że jest bardzo duchowy, intuicyjny i psychiczny, znowu całkiem senny i pomysłowy. Są również bardzo empatyczni, opiekuńczy i wrażliwi, ale czasami mogą być wrażliwi i wykorzystywani, co może prowadzić do depresji. Mogą cierpieć z powodu problemów z układem limfatycznym, takich jak brak równowagi wodnej.

Równoważące olejki eteryczne: melisa , bergamotka i paczula

Olejek melisowy jest bardzo kojący i uspokajający, a wraz z paczulą może pomóc w uziemieniu. Bergamotka jest również bardzo kojąca emocjonalnie i może pomóc w utrzymaniu równowagi wodnej.

Mieszanka równoważąca: Rozpyl 3 krople Melisy, 2 krople Bergamotki i 2 krople Patczuli w dyfuzorze do aromaterapii lub palniku do świec.

Jak używać: Ten znak korzysta również z sesji medytacji uziemiającej (odrobina oddechu może naprawdę pomóc w odzyskaniu równowagi) i być może również odrobina samopielęgnacji!

Baran – urodzony między 21 marca a 19 kwietnia

Baran jest rządzony przez Marsa i pod wpływem żywiołu ognia. Są bardzo przedsiębiorczymi liderami, ponieważ są odważni i pewni siebie, i zawsze idą i zdobywają to, czego chcą. Są ekscytujące i pełne energii, ale to może sprawić, że będą niecierpliwi i łatwo się nudzą. Mogą też być trochę kłótliwe i „ogniste”. Nierównowagi można zaobserwować w obszarze głowy i stresie.

Równoważące olejki eteryczne:  rozmarynowy , miętowy i rumiankowy

Chociaż pociąga ich rozmaryn, mięta i rumianek mogą być lepsze, aby je ochłodzić! Rozmaryn może pomóc we wspieraniu ich zdrowia, ale ponieważ jest tak stymulujący, coś takiego jak rumianek może być bardziej uspokajające w tych „ognistych” momentach. Mięta pieprzowa też chłodzi i pomoże przy bólach głowy!

Mieszanka równoważąca : W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj 10 kropli mięty pieprzowej i 20 kropli rumianku w 100ml lawendowego hydrolatu.

Sposób użycia: Rozpylaj tę kojącą mieszankę na ciało w razie potrzeby w ciągu dnia, aby się uspokoić i zrównoważyć.

Byk – Urodzony między 20 kwietnia a 20 maja

Bykiem rządzi Wenus, a jego elementem jest Ziemia. Oznacza to, że jest to znak niezawodny, cierpliwy i ugruntowany, ale z tego powodu preferują przewidywalność, stabilność i kontrolę i mogą zmagać się ze zmianą. Są delikatne, kochające i zmysłowe, ale też potrafią być zazdrosne i uparte. Okolica gardła jest często obszarem braku równowagi.

Równoważące olejki eteryczne: róża , ylang ylang i jałowiec

Róża jest pięknie pielęgnującą mieszanką emocji podczas radzenia sobie ze zmianami, Ylang Ylang równoważy zmysłowość, podczas gdy jałowiec świetnie pomaga w radzeniu sobie z lękiem i gniewem.

Mieszanka równoważąca:  zmieszaj 3 krople róży, 2 krople jałowca i 2 krople ylang ylang w 15 ml olejku do kąpieli lub żelu do kąpieli.

Sposób użycia: Dodaj do ciepłej kąpieli i ciesz się relaksującą kąpielą, aby zrównoważyć tendencje Taurean. Połóż się i zrób głęboki oddech, aby uwolnić emocje związane ze zmianą i pozwolić sobie na wtopienie się w to, co jest teraz!

Bliźnięta – Urodzony między 21 maja a 21 czerwca

Bliźniętami rządzi Merkury, a jego żywiołem jest Powietrze. Są bystre i dociekliwe, są bardzo żywiołowe i spontaniczne, i doskonale rozwiązują problemy. Są zrównoważeni, ale lubią dużo mówić i łatwo tracą panowanie nad sobą. Często cierpią na problemy z oddychaniem.

Równoważące olejki eteryczne: bazylia , bergamotka i lawenda

Bazylia jest świetnym olejem do uspokajania dociekliwych umysłów, podobnie jak lawenda, która generalnie utrzymuje równowagę Bliźniąt. Bergamotka może również pomóc w zachowaniu spokoju.

Mieszanka równoważąca: 1 kropla bazylii i 1 kropla lawendy w 10 ml oleju z pestek winogron.

Sposób użycia:  Wrzuć mieszankę do butelki typu „pulse-point” i nałóż na skronie, aby uspokoić ciekawski umysł.

Rak – urodzony między 22 czerwca a 22 lipca

Rak jest rządzony przez Księżyc, a jego żywiołem jest Woda. To sprawia, że ​​Raki są bardzo wrażliwe emocjonalnie, czułe i bardzo psychiczne. Są też opiekuńcze i sentymentalne. Mogą być jednak nieco nieprzewidywalne i niezdecydowane, a także nieco zaborcze. Ich obszarem nierównowagi jest często retencja żołądka i wody.

Równoważące olejki eteryczne: Rumianek , Bergamotka i Geranium

Rumianek to olejek, który najlepiej równoważy oznaki raka, ponieważ jest bardzo pielęgnujący. Bergamotka jest dobra, aby zrównoważyć wszelkie zatrzymywanie wody i wyzwania emocjonalne, a geranium jest bardzo pocieszający.

Mieszanka równoważąca: zmieszaj 2 krople rumianku, 2 krople bergamotki i 2 krople geranium w 15 ml olejku z pestek winogron.

Sposób użycia: Delikatnie wmasuj olejek w ciało, w kierunku serca, aby rozpieszczać się i pomagać zrównoważyć wszelkie sytuacje, które nie są prawdziwe dla Twojej delikatnej, wrażliwej osoby.

Lew – urodzony między 23 lipca a 22 sierpnia

Lew jest rządzony przez Słońce, a jego żywiołowym wpływem jest Ogień! To sprawia, że ​​Lew jest bardzo pewnym siebie, ekstrawertycznym, energicznym liderem. Są bardzo charyzmatyczni i kreatywni, uwielbiają mieć przyjaciół; bycie wiernym jest dla nich ważne. Jednak są dramatyczne i czasami mogą być apodyktyczne! Ich brak równowagi to serce i układ kostny.

Równoważące olejki eteryczne: Jaśminowy , Cytrynowy i Różany

Jaśmin to cudowny, relaksujący olejek dla układu nerwowego tego znaku. Róża może również pomóc w utrzymaniu spokoju i równowagi Lwa, a Cytryna może pomóc podnieść Lwa, gdy poczują się trochę przepracowani.

Mieszanka równoważąca: zmieszaj 10 kropli jaśminu, 15 kropli róży i 5 kropli cytryny ze 100ml Rose Hydrolat.

Sposób użycia: Wlej do butelki ze spryskiwaczem i spryskuj ciało, gdy potrzebujesz równowagi!

Panna – urodzony między 23 sierpnia a 22 września

Panny są rządzone przez Merkurego, a ich żywiołem jest Ziemia. To czyni je bardzo praktycznymi, produktywnymi, uziemionymi i racjonalnymi. Są również wnikliwi, analityczni i mają silne poczucie odpowiedzialności oraz miłość do porządku. Z tego powodu mogą osądzać niedoskonałości innych – i własne! Często mogą czuć się zestresowani i przygnębieni, a ich brak równowagi widoczny jest w zatokach i jelitach.

Równoważące olejki eteryczne: Ylang Ylang , Melissa i Frankincense

Relaksujące, podnoszące na duchu olejki, takie jak Ylang Ylang, Melissa i Frankincense, mogą naprawdę równoważyć Pannę, pomagając zwalczyć stres.

Mieszanka równoważąca: Rozpyl 3 krople Melissa, 2 krople Ylang Ylang i 2 krople Frankincense w dyfuzorze lub palniku.

Sposób użycia: Rozpyl tę mieszankę, aby pomóc podnieść i uwolnić wszelkie zmartwienia. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i poświęć trochę czasu na refleksję i pozostawienie miejsca na po prostu bycie.

Waga – urodzony między 23 września a 22 października

Znakiem Wagi rządzi Wenus, a jego żywiołem jest Powietrze. Oznacza to, że jest to znak, który jest bardzo romantyczny i uroczy, ale też uwielbia uporządkowane uziemienie. Są przyjazne, życzliwe i współczujące, nienawidzą wszelkiej niesprawiedliwości i często są niezdecydowane. Ich celem jest stworzenie pokoju! Ich obszarem braku równowagi są zwykle nerki.

Równoważenie olejków eterycznych: Geranium najbardziej równoważy Wagi, ale pomocne są również koper włoski i czarny pieprz.

Geranium to pięknie podnoszący na duchu olejek i wraz z koprem włoskim jest świetny do detoksykacji, która może wspierać nerki. Czarny pieprz wzmacnia wszelkie niezdecydowanie i może również pomóc w zachwianiu równowagi.

Mieszanka równoważąca: zmieszaj 3 krople Geranium, 1 kroplę kopru włoskiego i 1 kroplę czarnego pieprzu w 15 ml olejku nośnego z pestek winogron.

Sposób użycia: Wmasuj ten piękny, pielęgnujący i równoważący olejek w ciało, w kierunku serca, gdy czujesz się niezrównoważony.

Scorpio – urodzony między 23 października a 21 listopada

Rządzony przez Plutona i pod wpływem żywiołu Wody, Scorpio jest pełen pasji, intensywny i zmysłowy, jest bardzo zdeterminowany, aby osiągnąć swoją misję i jest w tym bardzo zaradny! Są tajemniczy i sprzeczni, ale często bardzo lojalni. Mogą jednak być zazdrosne i często chcieć po swojemu, a także trudno im wybaczyć! Często doświadczają braku równowagi w swoich narządach rozrodczych.

Równoważące olejki eteryczne: paczuli , róży i geranium

Paczuli to pięknie równoważący olejek dla skorpionów, a w połączeniu z równoważącymi hormonalnie i uwalniającymi emocjonalnie różą i geranium stanowi piękną mieszankę przywracającą harmonię.

Mieszanka równoważąca: zmieszaj 3 krople paczuli, 2 krople róży i 1 kroplę geranium w 15 ml oleju z pestek winogron.

Sposób użycia: Poświęć trochę czasu na pielęgnowanie siebie i zafunduj sobie odprężający masaż, gdy stracisz równowagę. Wmasuj tę mieszankę olejku w ciało w kierunku serca. 

Strzelec – urodzony między 22 listopada a 21 grudnia

Strzelcem rządzi Jowisz, a jego żywiołem jest Ogień. Strzelcy są żądnymi przygód duszami i wielkimi podróżnikami, ponieważ kochają wolność. Dzięki temu często są optymistami, a życie i dusza imprezy zawsze mają charakter rozrywkowy i ekstrawertyczny. To może sprawić, że będą impulsywni, ale zazwyczaj są też dość mądrzy i filozoficzni. Ich brak równowagi jest zwykle wątrobą.

Równoważące olejki eteryczne: jałowiec , czarny pieprz i bergamotka

Jałowiec bardzo oczyszcza wątrobę oraz wspomaga detoksykację i wyciszenie umysłu! Czarny Pieprz równoważy prawdziwą naturę Strzelca i jednocześnie podnosi na duchu. Bergamotka doskonale nadaje się do łagodzenia mocno napiętej energii!

Mieszanka równoważąca: Rozpyl 3 krople jałowca, 2 krople czarnego pieprzu i 2 krople bergamotki w dyfuzorze lub palniku.

Sposób użycia: Dyfuzja tej pięknej mieszanki pomaga uspokoić energię Strzelca i pobudzić równowagę!

Koziorożec – urodzony między 22 grudnia a 19 stycznia

Znakiem Koziorożca rządzi Saturn, a jego żywiołem jest Ziemia. Oznacza to, że są logiczni, ambitni i pragną sukcesu. Koziorożce są świetnymi przyjaciółmi i są bardzo zabawne, ale mogą być bardzo zorientowane na cel i cierpieć z powodu wypalenia. Ich brak równowagi to układ kostny, niepewność i zmartwienie.

Równoważące olejki eteryczne: Wetiwer , Lawenda i Szałwia muszkatołowa

Wetiwer jest wyjątkowo dobry dla niezrównoważonego, wypalonego Koziorożca, a lawenda i szałwia muszkatołowa naprawdę pomagają uspokoić ten znak i pomagają się zrelaksować.

Mieszanka równoważąca: zmieszaj 2 krople wetiwer, 3 krople lawendy i 2 krople szałwii muszkatołowej w 15 ml olejku do kąpieli lub żelu do kąpieli.

Sposób użycia: Dodaj mieszankę do ciepłej kąpieli, jeśli jesteś Koziorożcem potrzebującym harmonizacji. Olejki pomogą Ci odzyskać perspektywę i zrelaksować się w zaakceptowaniu życia w tej chwili.

Więc jakim znakiem zodiaku jesteś? Czy opis osobowości ma sens? Jeśli tak, dlaczego nie spróbować zalecanej mieszanki olejków eterycznych, która pomoże Ci zachować równowagę? Lub poszukaj alternatywnych olejków, które pasują do Twoich cech osobowości i stwórz własne, dostosowane do Twoich potrzeb astrologiczne mieszanki. Pamiętaj, aby podążać za nosem i wybierać te olejki, które najbardziej rezonują.

Pozdrawiam
Michal Jacek Kosla


Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że dostarczył Ci cennych wskazówek i inspiracji. Bardzo cenię sobie Twoją opinię, dlatego serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza poniżej. Podziel się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy sugestiami na temat omawianych tematów. Twoje spostrzeżenia są dla mnie niezwykle cenne i pomagają kształtować przyszłą zawartość bloga. Jeśli uważasz, że artykuł jest wartościowy i mógłby pomóc innym, proszę o jego udostępnienie w sieci. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Raz jeszcze dziękuję za Twój czas i zaangażowanie.

Do aromaterapii wykorzystuje olejki eteryczne firmy “Bewit” , poniżej link do sklepu

Jeśli chcesz założyć bezpłatne konto w sklepie, aby mieć rabaty, dostęp do nowości i specjalnych promocji, skorzystaj z mojego linku referencyjnego

Klienci sklepu “Bewit”, którzy założyli konto z mojego linku referencyjnego, mogą liczyć na moją pomoc z zakresu aromaterapii ogólnej, czy aromaterapii klinicznej, oczywiście bezpłatnie. 

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną na WhatsApp: +48 510905719

Zapraszam do lektury moich książek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *