Nie usprawiedliwiamy się, nie szukamy winnych

Nie usprawiedliwiamy się, nie szukamy winnych, po prostu nigdy nie szukaj winnych swoich porażek, nigdy. Zawsze szukaj rozwiązań, jeżeli coś się Ci dzisiaj nie udało, pomyśl przeanalizuj, co było nie tak, co poszło nie właściwie, co można zmienić, jak to zmienić i to zrób. Ale nigdy nie obwiniaj innych osób, nigdy nie dawaj odpowiedzialności za swoje życie w cudze ręce, ponieważ:

tylko Ty odpowiadasz za siebie,
✔ Ty odpowiadasz za swoje sukcesy i odpowiadasz za swoje porażki
✔ Ty odpowiadasz za to, czy masz fajną pracę czy nietajną
✔ Ty odpowiadasz za to, czy jesteś szczupły czy nie
✔ Ty odpowiadasz za to, czy jesteś szczęśliwy czy nie szczęśliwy,
✔ Ty odpowiadasz za wszystko co się dzieje w Twoim życiu.

 Przyjmij tę odpowiedzialność, to jeżeli to przyjmiesz tę odpowiedzialność na siebie, naprawdę od razu samo to sprawi, że poczujesz się dojrzalszym człowiekiem, pewniejszym siebie, świadomie stojącym na nogach.
Kimś kto wie jaka jest jego wartość, kimś kto umie zadbać o siebie.

 Tak długo jak wszystko oddajesz w cudze ręce, tę odpowiedzialność za dobre i złe rzeczy, tak długo będziesz na huśtawce takiej emocjonalnej i tak długo nie staniesz nigdy prosto na nogi, nie pójdziesz w życiu własną ścieżką.

✔ Ty musisz przyjąć odpowiedzialność za wszystko co robisz -Ty, nikt inny.

Jeżeli przejmiesz tą odpowiedzialność, naprawdę poczujesz się lepiej, bo nie będą Cię dobijały różne rzeczy, tylko stwierdzisz: acha, zrobiłem tak i tak, wyszło niewłaściwie, zastanowię się co mogę zrobić aby było lepiej, zastanowię się jak to zrobić aby było lepiej następnym razem, i to robisz, po prostu to robisz.
Nie czekasz aż spadnie deszcz, nie czekasz aż zaświeci słońce, nie czekasz aż Pani Marysia w markecie Ci coś powie, nie czekasz aż Pan Józio z zakładu pracy Ci coś tam podpowie – nie, po prostu nie.
Nie radzisz się stu osób na raz i wybierasz to, co ktoś Ci powie -nie.
Robisz tylko to co Ty, Ty podejmujesz decyzję, Ty jesteś tutaj żywym człowiekiem,

✔ Ty żyjesz, to jest Twoje życie i Ty decydujesz o swoim życiu, nikt inny.

Dodaj komentarz