Marketing sieciowy a handel elektroniczny i tradycyjny biznes

Kiedy Twoi potencjalni klienci chcą założyć firmę, prawdopodobnie badają wiele różnych opcji, aby dowiedzieć się, która z nich jest dla nich najlepsza .

Dobrym pomysłem jest zrozumienie głównych typów firm, które ludzie rozpoczynają, aby móc zademonstrować ich zalety i wady oraz jak wypada na tle marketing sieciowy.Co jest uważane za małą firmę?

Firmy których sprzedaż nie przekracza 7 mln USD i zatrudniają mniej niż 500 pracowników, są powszechnie uważane za małe firmy. 

Ale kluczową miarą, którą należy tutaj zrozumieć, jest to, że spośród 28 milionów właścicieli małych firm w Ameryce 26 milionów ma zero pracowników.

Ryzyka związane z tradycyjnym biznesem stacjonarnym

Oto kilka przykładów małych firm i kilka rzeczy, które są wymagane, aby firma odniosła sukces. 

Porozmawiajmy więc o sklepie stacjonarnym, który jest najlepiej zrozumiały. W tym konkretnym scenariuszu – ktoś jest właścicielem sklepu fotograficznego. Ma duże doświadczenie w zakresie kamer. Ma ekwipunek: obiektywy, aparaty, książki, filtry. 

Prawdopodobnie wynajmuje powierzchnię sklepu i musi zajmować się marketingiem, aby przyciągnąć ludzi do sklepu. 

A może sklep z modą. Musi mieć pracowników i zapasy. Właściciel firmy musi wynająć powierzchnię magazynową, pomieszczenia w centrum handlowym lub innym budynku. Musi też działać marketing, aby ludzie przychodzili do sklepu i robili zakupy.

Spójrzmy na biznes restauracyjny. Właściciel pracowników, musi wynajmować budynek lub powierzchnię na biznes. Ma łatwo psujące się zapasy (tj .: pomidory, które psują się, nie można ich przechowywać przez miesiące). Ta firma musi również mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (pomyśl o problemach z e coli, lub bakteriami). I oczywiście musi być marketing, aby ludzie przychodzili i jedli. 

Ostatni przykład to biznes mechaniki samochodowej. Na początek właściciel i pracownicy muszą posiadać wiedzę. 

Firma musi również dokonywać inwestycji kapitałowych: sprzęt i narzędzia do wykonywania pracy. Ta firma będzie również musiała prowadzić marketing. 

To, co tu widzisz, to marketing. 

Wiele osób, które wchodzą do biznesu, robi to, ponieważ to kocha i z pewnością nigdy nie przyszło im do głowy, że będą musieli zajmować się marketingiem. 

Ale jeśli zamierzasz prowadzić biznes, musisz o tym pamiętać, ponieważ musisz znaleźć sposoby, aby ludzie przychodzili do Ciebie, aby korzystali z Twoich usług, lub kupowali produkty.Ograniczenia geograficzne tradycyjnego biznesu

To daje obraz tradycyjnego modelu, jeśli wolisz. Przyjrzyjmy się teraz niektórym wadom, które spowodowały, że nie prowadzę już tego rodzaju działalności. Mieszkam niedaleko Park City w stanie Utah. Masz Whole Foods, Staples, Walmart, sklepy spożywcze i niektóre sklepy Outlet Mall.  

Jest to rodzaj centrum lub lokalizacji „idź do” i wszyscy udają się w to jedno miejsce, aby zrobić zakupy. 

Te firmy są w stanie przyciągnąć ruch z maksymalnie około 30 minut ze wszystkich kierunków, ale nie jest to dużo, ponieważ masz ograniczoną liczbę osób, które przyjeżdżają do tego obszaru. Innymi słowy, w Salt Lake ludzie nie będą jechać aż do Park City, żeby pójść do tych sklepów. 

Jeśli więc myślisz o otwarciu sklepu, możesz obsługiwać tylko określony obszar geograficzny. 

Bóle głowy związane z zapasami

Porozmawiajmy o zapasach. Wszystkie opisane wcześniej firmy potrzebują zapasów, aby działać. Rozważając założenie firmy i zakup zapasów, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. 

W tym przykładzie użyję liczby losowej. Załóżmy, że koszt hurtowy Twojego produktu wynosi 100 USD za sztukę. Sprzedajesz go za 150 USD za sztukę i masz 50 USD zysku brutto na jednostkę. Zamawiasz 5000 sztuk. 

Za każdym razem, gdy zamawiasz towar lub masz coś wyprodukowanego, zamawiasz stopniowo. Im więcej zamówisz, tym niższa cena. Większość firm próbuje zamawiać większe ilości, aby uzyskać zniżki. 

Ale wracając do naszego przykładu, twoje zamówienie wynosi 5000 sztuk po 100 USD za sztukę – więc teraz siedzisz na zapasach 500000 USD. Najważniejsze pytanie brzmi: kiedy osiągasz rentowność? 

Cóż, 500 000 szt. podzielonych przez 150 $ (pamiętaj, za tyle je sprzedajesz) to 3333 szt. Innymi słowy, gdy sprzedasz 3333 szt., jesteś na progu rentowności, a 1667 pozostałych szt. będzie stanowić zysk. 

Kolejne ważne pytanie brzmi: kiedy ponownie zamówisz więcej towaru? Masz pod ręką 1667 sztuk, ale teraz musisz ustawić się w kolejce u producenta, ponieważ wyprodukowanie produktu wymaga czasu i nie chcesz, aby zabrakło Ci zapasów. Będziesz więc musiał wypłacić gotówkę za to zamówienie … w końcu zarabiasz na tych przedmiotach, ale teraz potrzebujesz kolejnych 500 000 $, aby kupić więcej zapasów. Możesz sobie pozwolić na to?

Sprzedawałem produkt o nazwie Brilliant Compensation . Początkowo był to VHS, a następnie został wyprodukowany jako DVD. Pamiętam, jak robiłem to modelowanie zapasów. Musiałem dowiedzieć się, ile osób będzie go kupować. Cóż, zdecydowałem, że nie będę wiedział, dopóki nie zacznę go sprzedawać. 

Kupiłem więc mniejszą ilość i zacząłem go sprzedawać. Nie minęło dużo czasu, zanim zrobiłem to kilka razy, gdzie stawiałem coraz większe ilości. Dostawałem 20 000 szt., a następnie 50 000 szt.. Skończyło się na tym, że sprzedałem 44 miliony egzemplarzy – kiedy w końcu to rozgryzłem. Musiałbym sprzedać każdy z nich i nie kupować więcej, aby zebrać wszystkie zyski ze wszystkich tych zasobów. 

Ból głowy związany z zapasami polega na tym, że musisz postawić właściwy zakład na to, ile towaru kupić i mieć pod ręką. Możesz myśleć, że zarabiasz 50 $, ale jeśli nie możesz sprzedać swoich towarów lub zamówisz ich za dużo, nie osiągniesz żadnego zysku. 

Plusy i minusy biznesu e-commerce

Przejdźmy do handlu elektronicznego. Handel elektroniczny ma kilka zalet: 

 • Możesz odciąć koszt cegieł i zaprawy
 • Twoja lokalizacja geograficzna może rozszerzyć się na dowolne miejsce na świecie
 • Twoja witryna jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu 
 • Zwykle masz mniej pracowników 

Jeśli chodzi o to, czego potrzeba, aby firma odniosła sukces, musisz przeprowadzić badania i rozwój w zakresie projektowania produktów. Możesz projektować strony internetowe, utrzymywać je, zabezpieczać bazy danych i rejestrować klientów. Następnie masz reklamy i marketing, ruch w witrynie, zasoby reklamowe i konta handlowe. Masz również do czynienia z wysyłką, zwrotami, oszustwami dotyczącymi zamówień. 

E-comm w porównaniu z marketingiem sieciowym

Poświęćmy chwilę i porównajmy ten rodzaj działalności z marketingiem sieciowym. 

W marketingu sieciowym możemy wyeliminować prawie wszystkie rzeczy, które robi mała firma lub biznes e-commerce, z wyjątkiem reklamy, marketingu i ruchu. 

Dla mnie jedną z największych różnic między nimi są badania i rozwój produktów. To, co najczęściej widzę w wyborze produktów e-commerce, to to, że wychodzą i albo otrzymują już istniejący produkt i białą etykietę. Oznacza to, że zrywasz istniejącą markę i umieszczasz swoją markę na etykiecie. 

Jeśli taki model chcesz, to świetnie! 

Inną opcją jest to, że możesz wykonać niestandardowy produkt. Załóżmy, że opracowujesz produkt do pielęgnacji skóry lub odżywiania. Tutaj pracujesz ze składnikami, nie wiedząc nawet, czy formuła będzie świetna. 

Te małe firmy nie mają pełnego działu badań i rozwoju, jak widziałem w marketingu sieciowym, gdzie około 16 osób pracuje bez końca każdego roku, przeprowadzając wszystkie badania i testując formuły oraz testując różne substancje z ziemi. Ten zespół badawczo-rozwojowy łączy te składniki, aby zobaczyć, jakie mają efekty, a także przeprowadza wiele badań w czasopismach i profesjonalnych artykułach, aby dowiedzieć się, co zostało już odkryte dzięki tym składnikom. 

Jak marketing sieciowy rozwiązuje problemy handlu elektronicznego

Przyjrzyjmy się, jak marketing sieciowy rozwiązuje problemy w handlu elektronicznym. 

Jeśli chodzi o badania i rozwój produktów i produktów na półce, firmy marketingu sieciowego mogą opracować bardzo unikalne produkty. Nie musimy konkurować z WalMarts, WholeFoods, Vitamin Shoppe i GNC na świecie. W tych sklepach nie ma naszych produktów. Ale wszystkie te sklepy oferują takie same lub bardzo podobne produkty, które są konkurencyjnymi markami. 

Nie konkurujemy z nimi również, ponieważ te produkty z ogólnodostępnych sklepów nawet nie zbliżają się do standardów jakości firm marketingu sieciowego. 13 najważniejszych korzyści z marketingu sieciowego 

Z mojej perspektywy to są korzyści. (Możesz obejrzeć cały film tutaj: 13 najważniejszych korzyści z marketingu sieciowego )

 1. Wykładniczy dochód rezydualny
 2. Wysiłek zespołowy 
 3. Przedstawiciele, a nie pracownicy
 4. Twórz z dowolnego miejsca 
 5. Niskie wejście finansowe i niskie ryzyko 
 6. Klienci są Twoimi Partnerami
 7. System podatkowy
 8. Dywersyfikacja geograficzna 
 9. Pracuj z ludźmi, z którymi chcesz pracować 
 10. Wolność pieniędzy i czasu 
 11. Łatwiejsze przejście (w niepełnym wymiarze godzin) 
 12. Dynamika marketingu 
 13. Dostępność do darmowych szkoleń 

To oczywiście moja lista, ale dla Ciebie może być inna. 

Co więc myślisz o marketingu sieciowym w porównaniu z biznesem tradycyjnym lub eCommerce? 

Jakie masz doświadczenia w tradycyjnym biznesie?

 Jakie były korzyści? Jakie były wady? 

Bardzo chciałbym przeczytać Twoje komentarze i usłyszeć o Twoich doświadczeniach biznesowych. 

PS Jeśli nie masz zespołu, nikogo nie zrekrutowałeś (lub mniej niż 10 osób), to jest ten kurs, który powinieneś przejść – szkolenie z marketingu sieciowego


Tim Sales – Network Marketing Power

Tim Sales jest trenerem, autorem i mówcą, który pracuje w branży marketingu sieciowego od ponad 20 lat. Tim pracował z tysiącami liderów, konsultował się z setkami firm marketingu sieciowego i prowadził kurs certyfikacji marketingu sieciowego na Uniwersytecie Chicago w stanie Illinois. Tim ma pasję do nauczania, a jego pragmatyczne podejście do szkoleń pomogło setkom tysięcy sprzedawców sieciowych odnieść sukces w ich biznesie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *