Antystresowa mieszanka ESCAPE

Długo cenione ze względu na swoje właściwości lecznicze, cenne kadzidło spotyka się z pachnącym helichrysum ( kocanka), kojącym rumiankiem rzymskim i orzeźwiającą miętą, aby złagodzić napięcie, zmniejszyć stres i poprawić nastrój.


Łagodzi napięcie
Wyciąg z helichrysu jest znany jako „olej, który leczy” na jego rodzimym Madagaskarze jest szeroko stosowany do tymczasowego łagodzenia bólów głowy i łagodzenia napięcia. Uważa się, że naturalne związki zawarte w eukaliptusie i kardamonie również wspierają te funkcje.

Podnosi nastrój
Wiele starożytnych kultur nauczyło się wartości kadzidła i paczuli w skupianiu umysłu i promowaniu głębszych stanów medytacji, które podnoszą na duchu. Dodajemy je do tej mieszanki z tych samych powodów.

Chłodzi i koi
Po każdej kropli Escape na skronie i szyję pojawia się uczucie orzeźwienia, ponieważ czyste esencje z rodziny mięty wnikają w skórę, aby schłodzić punkty stresu i złagodzić napięciowe bóle głowy, a czysty zapach uspokaja oddech.Antystresowa mieszanka ESCAPESkładniki:


Lawenda
Olejek lawendowy bezpośrednio wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, co za tym idzie zmniejsza spontaniczną aktywność ruchową, minimalizuje stany napięcia nerwowego, uczucie niepokoju oraz problemy z zasypianiem. Wykazano również działanie antydepresyjne, przeciwlękowe oraz uspakajające lawendy.

Olejek lawendy ma wiele zastosowań. Składa się z ponad 150 aktywnych składników, co wyjaśnia jego skuteczność w wielu schorzeń od ukąszenia owadów po reumatyzm. Wyciąg z lawendy jest jednym z nielicznych olejków eterycznych, które można nakładać bezpośrednio na skórę, bez konieczności rozcieńczania.

W lecznictwie naturalnym olejek lawendowy używany jest do wcierań w bólach mięśniowych, stawowych i zapaleniu korzonków nerwowych, a także na miejsca stłuczone, zwichnięcia, dotknięte paraliżem. W Bułgarii olejek lawendowy stosuje się w stomatologii. Dobry jest do inhalacji przy nieżycie nosa, zapaleniu krtani i płuc.

Stres, stany lękowe, kłopoty ze snem – to dolegliwości, z którymi zmaga się wiele Polek. Olejek lawendowy jest bardzo skutecznym remedium na tego typu problemy. Jak wykazały badania naukowe, jego główne składniki – linalol i octan linalolu potrafią sprawnie obniżyć nadaktywność ośrodkowego układu (w ten sposób ułatwiając zasypianie). Wystarczy zaaplikować kilka kropel olejku na poduszkę.

Naukowcy udowodnili również uspokajające działanie lawendowego wyciągu. Podczas eksperymentów u osób cierpiących na stany lękowe czy nadmierną nerwowość odnotowano znaczną poprawę samopoczucia. Zapis ich fal EKG wskazywał na osiągnięcie stanu fizycznego relaksu i poczucia komfortu. Przyjemny aromat poprawia też koncentrację i pomaga w nauce.


Rumianek rzymski
Rumianek rzymski, znany też jako rumianek szlachetny, jest jeszcze skuteczniejszym lekiem, niż ceniony w Polsce od wieków rumianek pospolity. Rumianek rzymski ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające i jest powszechnie stosowany w przypadku kataru siennego. Ma moc zmniejszania przekrwienia śluzu, podrażnień, obrzęków i chorób skóry związanych z sezonowymi objawami alergii.
Olejek eteryczny z rumianku poprawia nastrój i pomaga zmniejszyć uczucie depresji – a jego właściwości przeciwskurczowe pozwalają łagodzić skurcze menstruacyjne i bóle ciała, które są powszechnie związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, takie jak bóle głowy i bóle pleców.
ŁAGODZI: depresje, bezsenność, irytację, bóle głowy, bóle mięśni szczególnie po wysiłku sportowym, niestrawność u dzieci.


Helichrysum (Kocanka włoska)
Kocanka była od wieków wykorzystywana w medycynie ludowej w leczeniu zapaleń, kaszlu, gorączki, bólu mięśni i stawów, w zapaleniu żył, chorobach wątroby i dróg moczowych oraz w zwalczaniu reakcji alergicznych i leczeniu astmy.
Olejek ten pomaga przy zaburzeniach krążenia krwi, utracie słuchu, ostrym (przenikliwym) bólu, zaburzeniach oddechowych, tkance bliznowatej i żylakach. Może regenerować tkanki, przywracać utracone połączenia nerwowe bądź tworzyć nowe jeśli organizm na wskutek błędów DNA nie wytworzył ich, odtruwać i stymulować funkcje komórek wątroby. Potrafi rozcieńczać krew, zapobiega zakrzepom, zmniejsza ryzyko udarów i zawałów, usuwa płytki ze ścianek żył i tętnic oraz płytkę nazębną. Pomaga w uwalnianiu się od uczucia złości wprowadzając poczucie wybaczenia.


Kadzidło
Olej z kadzidłowca od dawna jest ceniony na Bliskim Wschodzie, gdzie był używany w ceremoniach religijnych jako olejek do namaszczania przez tysiące lat. Jest również popularnym składnikiem kosmetyków, a jego ślady znaleziono nawet w pamiątkach z czasów dawnych Anglosasów i starożytnych Egipcjan.

Uważam, że olejek frankincense jest jednym z najważniejszych olejków eterycznych, który można wykorzystać w celach zdrowotnych. Jest znany ze swoich właściwości relaksacyjnych i jest użyteczny do wizualizacji, medytacji i przezwyciężania stresu i przygnębienia.

Olejek kadzidłowy zapewnia zdrową regenerację komórek i utrzymuje komórki i tkanki w optymalnym stanie. Jest korzystny dla zdrowia skóry i może pomóc w leczeniu suchej skóry, odwracaniu oznak starzenia oraz zmniejszeniu widoczności rozstępów i blizn.

Monoterpeny i seskwiterpeny są najcenniejszymi składnikami olejku kadzidłowego. Monoterpeny pomagają zapobiegać gromadzeniu się i usuwać toksyny z wątroby i nerek oraz mają właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, stymulujące, przeciwbólowe (lekko) i wykrztuśne.

Seskwiterpeny natomiast są w stanie przekraczać barierę krew-mózg i symulować układ limbiczny mózgu, a także podwzgórze, szyszynkę i przysadkę mózgową.

Olejek z kadzidłowca uważany jest za tonik, ponieważ przynosi korzyści wszystkim układom w organizmie, w tym układowi trawiennemu, oddechowemu, nerwowemu i wydalniczemu. Pomaga również w absorpcji składników odżywczych i wzmacnia układ odpornościowy.


Inne składniki:
  • Mięta
  • Mięta pieprzowa
  • Kardamon
  • Eukaliptus
  • PaczulaCzęsto Zadawane Pytania:


Jak działa Escape?

Pachnąca lawenda, kojący rumianek rzymski i cenne kadzidło, od dawna cenione za swoje właściwości lecznicze, łączą się w tej skutecznej mieszance, która wycisza umysł i pozwala odpocząć.

Jakie składniki znajdują się w Escape?

Impact Ingredients:
Emperor – Helichrysum, Minister – Roman Chamomile, Assistant – Spearmint, Messenger – Frankincense

Support Ingredients:
Lavender, Peppermint, Cardamom, Eucalyptus, Fractionated Coconut Oil, Patchouli

Jak mogę używać Escape?

Istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania oleju Priime Escape! Oto kilka sposobów, w jakie możesz zapewnić swojemu organizmowi szybką ulgę:

Stosowanie miejscowe – nałóż Escape bezpośrednio na skronie, czoło i podstawę szyi.

Dyfuzja – mieszanka może być rozproszona po całym domu, ale jest szczególnie skuteczna w pomieszczeniach wypoczynkowych i sypialnych.

Suszarka – nałóż kilka kropli Escape na ściereczkę i wrzuć do suszarki, aby nadać prześcieradłom i poszewką na poduszki ten kojący zapach.

Dla dzieci i skóry wrażliwej – przed nałożeniem na skórę zmieszaj jedną kroplę łagodzącej mieszanki Escape z pięcioma kroplami frakcjonowanego oleju kokosowego Priime lub zgodnie z instrukcją olejku eterycznego.

Czy są jakieś środki ostrożności, które powinienem podjąć podczas korzystania z Escape?

Do stosowania miejscowego lub aromatycznego.

W przypadku dzieci przed użyciem rozcieńczyć jedną kroplę olejku eterycznego czterema kroplami frakcjonowanego oleju kokosowego Priime.

Uwaga: NIE DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO, CHRONIĆ DZIECI. Możliwa wrażliwość skóry. Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi obszarami.

Czy mieszanki olejków eterycznych Priime są bezpieczne w czasie ciąży?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny zawsze skonsultować się z lekarzem lub doradcą podstawowej opieki zdrowotnej przed użyciem olejków eterycznych lub mieszanek olejków eterycznych. Eksperci zalecają unikanie wszystkich olejków eterycznych w pierwszym trymestrze ciąży, a w drugim i trzecim trymestrze stosować tylko te zatwierdzone przez lekarza pierwszego kontaktu.

Które olejki eteryczne są uważane za bezpieczne do stosowania w drugim i trzecim trymestrze?

Eksperci generalnie zgadzają się, że następujące olejki eteryczne – z których wszystkie są zawarte w mieszankach olejków eterycznych Priime – są bezpieczne dla późniejszych etapów ciąży, kiedy dziecko jest w pełni rozwinięte:

Bergamotka, Rumianek Rzymski, Eukaliptus, Geranium Róża, Różowy Grejpfrut, Lawenda, Cytryna, Liść Melisy, Neroli, Paczula, Róża Damasceńska, Pomarańcza, Drzewo herbaciane

Których mieszanek olejków eterycznych należy unikać podczas ciąży lub laktacji?

Nie używaj mieszanek Ice lub Sentry podczas ciąży i karmienia. Zawierają silne oleje wintergrinowe, białą kamforę i cynamon, których nie zaleca się stosować w okresie ciąży lub laktacji.

Czy mogę używać mieszanek olejków eterycznych z nierozcieńczonych?

Wszystkie olejki eteryczne i mieszanki olejków należy rozcieńczyć do stosowania w czasie ciąży lub laktacji. Zaleca się użycie 10% lub mniej mieszanek Calm and Escape, mieszając 1 część mieszanki olejków eterycznych z 9 częściami frakcjonowanego oleju kokosowego.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *